Dominik_2014 Dominik_2014 komentáře u knih

To To Stephen King

Bylo to dlouhý. To je to co mě napadlo po dočtení, a během čtení a co mě neustále přicházelo na mysl snad celou druhou půlku knihy. Délka a s ní ony stále se opakující výjevy jež nám jako čtenářům měly nahánět strach. Jenže když se na tvářích hlavních aktérů už po třistapadesátě objevuje "výraz absolutního zděšění", přestože už zažily a viděly něco podobného (či horšího) již několikrát a přestože dobře věděly co jim To bude připravovat za "zážitky" (čehož je v knize taky více než dost), tak čtenáři pomale dochází nervy. I když trpělivost je na druhou stranu odměněna mnoha velmi dobrými pasážemi. Během četby mě totiž kniha dokázala po většinu času opravdu vtáhnout, ne snad kvůli nějakému promyšlenému děšení, ale samotným příběhem party děcek na malým zapadlým městečku, jež ukrývá dost zla i bez přítomnosti nějaké další nadpozemské entity. Je prostě jen škoda že se pan King neumí trochu krotit a knihu nepochopitelně natahuje omíláním stále stejných schémat. Bez toho bych neváhal jít s hodnocením minimálně o hvězdu výš. I tak je to velmi dobrá kniha.

07.04.2017 3 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Nebylo to špatný. S humorem v této knize mám teda trošku problém, nepřišla mě nijak závratně vtipná a hodně pasáží zde působilo až moc jednoduchým a prvoplánovým dojmem (viz například barikáda dveří ze špatné strany). U nedávno dočteného Vyhoďme ho z kola ven jsem se tedy nasmál mnohem více. Ale na druhou stranu mě bavil ten příběh, který je dost bláznivý ale zároveň zajímavý a člověk má problém knihu odložit, také díky tomu že v knize nejsou žádné vyloženě nudné pasáže, spíše naopak. Takže jako fajn oddechové čtení rozhodně doporučuji.

21.09.2014 3 z 5