dolouš dolouš komentáře u knih

Léčebna Léčebna Jana Jůzová

Knihu se mi podařilo i s větším sebezapřením přečíst nakonec až do konce. Jedná se o dost schizoidní příběh psaný školáckou gramatikou. Autorka možná knihu vydala sama pro sebe. V textu je dost gramatických chyb a celý příběh je jeden velký nesmysl.

12.02.2021 1 z 5

Nosič nábytku Nosič nábytku Jan Weiss

Po přečtení knihy Dům o tisíci patrech jsem si řekl, že zkusím ještě další knihu tohoto autora. Musím říci, že jeho povídky jsou tak fantaskní, že vždy čekám, co se z toho vyvrbí. Některé byli kousek slabší, to nic ale nemění na jejich originalitě. Každopádně je poznat, že Weiss byl mistr svého žánru.

12.02.2021 5 z 5

Autoelektrika a autoelektronika Autoelektrika a autoelektronika Jiří Šťastný

Kdysi jsem z této knihy vycházel při studiu elektroniky v motorovém vozidle. Jedna z lepších učebnic, seznamující se zařízeními a elektroinstalací ve vozidle.

09.02.2021 5 z 5

Elektronika pro auto, moto, kolo Elektronika pro auto, moto, kolo kolektiv autorů

Knihy jsem si kdysi jako kluk koupil a už se k ní skoro nikdy nevrátil. Ne že by snad kniha byla špatná, ale prakticky se mi nepovedlo nic uplatnit. U některých schémat taktéž chybí DPS.

09.02.2021 3 z 5

Číslicová technika Číslicová technika Marcela Antošová

Základní kniha všech, kdo se více ponoří do studia slaboproudé elektrotechniky. Tyto řady knih jsou velmi zdařilé a i poskytují základní vhled do problematiky číslicové techniky.

09.02.2021 5 z 5

MultiSIM - elektronická laboratoř na PC MultiSIM - elektronická laboratoř na PC Antonín Juránek

Vzhledem k tomu, že SW využívám se jedná o hezky napsanou knihu, která seznámí se základy programu. Určitě by ji měl mít v knihovně každý, kdo využívá simulaci el. zapojení.

09.02.2021 5 z 5

Základy elektrotechniky II pro 2. a 3. ročník SOU elektrotechnických Základy elektrotechniky II pro 2. a 3. ročník SOU elektrotechnických František Lstibůrek

Stejně jako první díl, na svou dobu geniální kniha z které jdou čerpat informace stále, i v dnešní době. Bohužel se takto kvalitní knihy dnes již nevidí.

09.02.2021 5 z 5

Základy elektrotechniky I pro 1. ročník SOU elektrotechnických Základy elektrotechniky I pro 1. ročník SOU elektrotechnických Ladislav Voženílek

Kniha z které vzešlo několik generací elektrotechniků. Zásadní, základní a výborná. Čerpám z ní dodnes.

Elektronika pro silnoproudé obory Elektronika pro silnoproudé obory Jiří Chlup

Velmi dobrá kniha poskytující základní přehled o slaboproudé elektronice. I když některé věci jsou již přežité, přesto pro základní přehled dostačující.

09.02.2021 5 z 5

Chov drobných hospodářských zvířat Chov drobných hospodářských zvířat Josef Horák

Zajímavá kniha o chovu menších hospodářských zvířat. Spoustu praktických informací jsem z ní využil i v praxi.

09.02.2021

Pestovanie liečivých rastlín na malých plochách Pestovanie liečivých rastlín na malých plochách Miroslav Brabenec

Opět hezká knížka o pěstování léčivých bylin s pěknou obrazovou přílohou. Mám těchto knih několik a tato patří mezi lepší kousky.

Brambory Brambory Václav Rybáček

Jedna ze základních knih, kterou by měl mít u sebe každý pěstitel brambor.

Kronika Holešovská Kronika Holešovská Vlasta Fialová

Zběžně jsem četl, kniha obsahuje hodně historických fakt, bohužel pouze z určitého období.

07.02.2021 4 z 5

Vynález proti sobě Vynález proti sobě Josef Nesvadba

Vůbec mě to nezaujalo. Nudná kniha, mám rád sci-fi, ale tohle je pro mě úplně mimo.

07.02.2021 1 z 5

Velký rozvod nebe a pekla Velký rozvod nebe a pekla C. S. Lewis (p)

Možná někdy později se k této knize vrátím a docením více. Není to kniha k přečtení, ale k zamyšlení, některé pasáže jsem četl několikrát, abych lépe pochopil jejich kontext. Čekal jsem od autora něco typu Narnie, tohle mě dost překvapilo.

07.02.2021 4 z 5

Potkanka Potkanka Günter Grass

Nic horšího jsem nečetl. Připadalo mi to jako bláboly duševně vyšinutého člověka.

23.01.2021 odpad!

Pan Auťák a templáři Pan Auťák a templáři Zbigniew Nienacki

Občas nudnější pasáže s přemírou historických faktů, jinak zajímavá a svižná kniha pro mládež.

23.01.2021

Už chalupáři jedou Už chalupáři jedou Vladimír Michal

Velmi příjemné čtení o chataření. Začátek knihy byl asi lepší, ke konci už mě to tak nebavilo.

19.01.2021 5 z 5

Chytání na věčné časy Chytání na věčné časy Petr Doležal

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četl. Je psaná velmi sugestivním způsobem a vtáhne do děje od začátku až do konce. Určitě stojí za přečtení.

19.01.2021 5 z 5