Diabel Diabel komentáře u knih

Vrána Vrána James O’Barr

Nejspíš budu jeden zmála komu se vrána moc nelíbila, je fakt, že je o mnoho lepší než filmové zpracování, ale pořád je to skromná vyvraždovačka, hnáná za pomstou z lásky. Tohle všechno jsem už viděl i jinde a bylo to mnohém líp zpracované. Mraky špatné výplně v příběhu tím, že tam naserete plno poezie a křesťanských keců, který mě opravdu neberou. Jediné pozitivní pro mě byla kresba, ta je fajn, pár hlášek od gaunerů a jedná báseň od Lois Weakley Mckayové. Po tolika pozitivních komentářích, jsem se na to tolik těšil a o to víc mě to zklamalo, možná jsem si vránu přečtl až moc pozdě. Ať je to jak chce...takový už je holt život a každý na to koukáme trochu jinak v mém případě si vránu už asi nepřečtu.

Hodnotím 3/10

06.07.2016 2 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Naruto byly moje první dveře do říše mangy a japonský kultury, a že toho mám za tu dobu už načteno a nakoukáno. :-) Četl jsem ho přibližně deset let každý týden když vycházela nová kapitola mangy. Pokračování už mě tolik nebralo, jen do střetu s Peinem, dál to bylo pouze z principu jak to všechno dopadne. Mladší Naruto tento celek má u mě rozhodně větší kouzlo. Bleach, Naruto a One Piece a další podobné shouneny, z nichž je právě Naruto asi ten nejlepší. Rozhodně to neosloví každého, tady zrovna platí pravidlo, že si ho buď zamilujete, nebo ho prostě nesnášíte. Ještě jen dodám, že anime se mi líbilo o mnoho více, má skvělý japonský dabing a naprosto skvělý soundtrack. Jen se vyhněte fillerům, ty jsou naprosto otřesný.

Hodnotím 9/10

03.07.2016 5 z 5

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

Především bych chtěl říct, že jsem veliký fanda filmu, a to hlavně 1 a 2, i všech dostupných her. Po předlouhém uvažovaní jsem si vybral právě komiks Omnibus od Marka Verheidena a udělal jsem dobře. Děj se odehrává kolem třech hlavních postav a to je Newt, Hicks a na konec i samotné Ellen Ripleyové. Je tu všechno, co jsem chtěl - vesmír, technologie, hodně vetřelců s vyšinutou vládou a jejích postranních úmyslů. Četbu jsem si naprosto užíval, zvlášť, když to čtete v noci. Tu děsivou atmosféru to rozhodně má :-) Kresba je naprosto výborná, tomu nemám opravdu co vytknout, jedině scénář má pár nedostatků, hlavně na začátku (božská sekta atd.) a ten trošku srandovní konec. Rozhodně se chystám na další díly.

Hodnotím 8/10

02.07.2016 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Bohužel osobně mě taky film bavil o mnoho více jak kniha. Občas jsem se musel přemáhat to dočíst, asi mi taky úplně nesedl způsob toho, jak to Rice píše. Na druhou stranu jsem byl rád , že jsem se dozvěděl spoustu věcí, které samozřejmě ve filmu nejsou a ani nemůžou být - jako např, že Luis měl bráchu atd. To by z toho byl ale 5 hodinový filmec :D A především mi dělal největší problém Louisovy předlouhé rozhovory o životě, místy snad i zbytečný, ale jinak fajn doplněk k filmu.

Hodnotím 7/10

10.09.2015