Defrauder Defrauder komentáře u knih

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Mám odehrány skoro všechny díly Assassin´s Creed a celkový nápad příběhu (ve hře i prolínání minulosti a "současnosti" (resp. budoucnosti)) je opravdu famózní, nic ohraného a okopírovaného. Ovšem jak popsat knihu. Po předčtení prvního dílu, jsem čekal možná mnohem více. Kniha je samozřejmě napsána podle hry a je téměř její kopií. To mi ale vůbec nevadí, naopak jsem rád, nicméně přístup spisovatele je poněkud strohý a jednoduchý. Divně napsané dialogy, kdy při početnějším nebo delším dialogu se člověk začne ztrácet, kdo to vlastně mluví a lehce přehnané používání italských slov, které čtenáře doslova vytrhne z děje a donutí ho listovat na konec knihy, aby je přeložil. Kniha není žádným mistrovským dílem, které ocení běžný čtenář, spíše je určena pro skalní příznivce hry, či čtenáře, které hodně zaujal obsah díla a nechtějí trávit čas u hry. Pokud se tedy rozhodnete knihu zakoupit a nebudete se zaobírat prkotinami, tak jí doporučuji, opravdu si nemyslím, že by jste pak litovaly zbytečně ztraceného času.

03.01.2015