Datch Datch komentáře u knih

Spiknutí Ryšavého vlka Spiknutí Ryšavého vlka Robert von Stein Redick

Nebylo to špatný, ale ani stoprocentně dle mého vkusu, mám raději trochu vyzrálejší fantasy. Dle mého chybí v označení žánru štítek "Pro děti a mládež". Další teenage fantasy.. druhý díl si ještě přečtu, zajímá mi jak to dopadne, ale víckrát už knihu nejspíš neotevřu.

07.11.2019 3 z 5

Úsvit Úsvit David Eddings

Tak já nevím.. po zkouknutí hodnocení, po doporučení autora a po shlédnutí komentáře od Njina.. Asi jsem zvyklý na něco jiného, vypravěčský kumšt autorovi nemohu upřít, každopádně jiskrný humor jsem tam při nejlepší vůli neviděl, ani u druhého dílu. Co se zápletek týče, tak ano, nějaké tam byly, ale autor dle mého nešel vůbec do hloubky, jsou takové povrchní, nezajímavé.. dále je v knize X ras a postav (postavám se nejde nedivit, když hlavní postava žije cca 7 000 let), každopádně názvy ras i postav jsou si natolik podobné, že po chvíli je v tom slušný bordel. Také mi moc nešlo pod nos, že pokud se něco muselo stát, co se posavám moc nelíbilo, autor to v knihách odbyl slovy "Je to Nezbytnost, musí to tak být" a zdar. Až na tohle se to četlo vcelku pěkně, ale ani druhá kniha můj názor v ničem nezměnila. Ještě se sluší říct, že obě dvě knihy jsou takový prequel k sérii Belgariat, do které se chci nyní pustit. Snad můj zážitek bude lepší.

12.02.2019 3 z 5