Dariel1311 Dariel1311 komentáře u knih

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Já jsem z knihy nadšená a rozhodně bych o ní nikdy nenapsala, že se jedná o moderní příběh Romea a Julie. Je to především tím, že já vnímám jako stěžejní úplně jinou část příběhu a podle mě, je v knize láska nějak úplně na okraji.. Co mě ale absolutně zaujalo (a jaké knihy vyhledávám), je podnikání. Ženy v podnikání. To miluju. Když sleduji, jak podnikání roste nebo neroste pod rukama. Když hodnotím z obchodního hlediska každý čin hlavní postavy a přemýšlím, jak bych to udělala já... no a tady je to ještě lepší, protože nesledujete obchodní rozhodnutí jen hlavní postavy, ale i postav vedlejších. Zejména chování Reubena jakožto konkurence. Musím říct, že kdybych byla na místě Lovisy, asi bych taky z toho byla pěkně vykulená a nevěděla, co s tím.. Já dávám 5 hvězd a tahle knížka půjde do zlatého fondu mojí knihovny.

04.04.2021 5 z 5

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Dvě novely. První z nich nesleduje žádnou z linií Bratrstva ani Odkazu. Přestože se tam nesetkáváme s žádnou známou tváří, se mi novela moc líbila. Není to samostatná kniha, není tedy tak obsáhlá, jak by si příběh zasluhoval, ale i tak je napsaná v souladu s autorčiným stylem. Druhá novela se věnuje Trezovi a Therese. Příběh, který už byl v minulých knihách nakousnutý. Po přečtení jsem měla pocit, že by si zasloužil obsáhlejší propracovanost. Ale pak jsem dospěla k názoru, že novela úplně postačila. S Trezem už jsme jeho příběh prožili a tohle je jeho zakončení / pokračování. Knihu mohu jako pokračování Bratrstva jen doporučit.

13.10.2020 5 z 5