daniel6725 daniel6725 komentáře u knih

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Na můj vkus se autor až moc věnuje myšlenkovým pochodům Thrawna, které jsou v kombinaci s popisným textem alespoň pro mě dost nepřehledné. Nicméně oceňuji atmosféru kariérismu v Impériu.

19.08.2020 3 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

(SPOILER) Jako odvěký fanoušek SW, který má načtenou i řadu knih, musím říct, že se mi knížka líbila. Od začátku do konce nám autor servíruje dobře ztvárněnou akci a líbí se mi i ilustrace začátku řádu Jedi. Co mě však na textu mrzí (a je to syndrom spousty sérií z Legends) je jeho nedokončenost. Od začátku je hlavní zápletkou tajemný přístroj, který něco dělá a ví se o něm, že má potenciál zničit celou tythonskou soustavu. Jenže už se nedozvíme, co to bylo zač. Že by prototyp hyperpohonu? To stejné se týká světelných mečů. Lanoree má vizi o postavě se světelným mečem, ale tato zápletka už není dořešená, autor se k ní nevrátí. To znamená, že se příběh ve svém důsledku zhroutil v obyčejné pronásledovací drama bez hlubší pointy a to je velká škoda. Kolik super padouchů se za těch 25 tisíc let k epIV ještě objevilo? Asi hodně. Takže proč zde máme právě tento příběh, který ve svém důsledku neodhaluje vlastně nic? Cítím za tím původní záměr udělat sérii. Z mně neznámých důvodů k tomu už ale nedošlo.

14.07.2020 3 z 5