Daniel16 Daniel16 komentáře u knih

Nejsem právě velký čtenář, ale díky Florence Welch a její písni k filmu a také díky názvu knihy bylo mojí povinností příběh si přečíst.
Musím uznat, že jsem očekával o něco „podivnější“ děj, především na začátku. Myslím, že by bylo zajímavější, kdyby atmosféru občas nekazily moderní technické vymoženosti, které (zaplať pánbůh) nakonec se smyčkou z knihy zmizely nebo části plné klišé, kdy se hlavní hrdina vypořádává s pocity spojenými s první láskou či např. jeho „problém“ s koupáním v boxerkách. To mi ale perfektně vynahradily autentické fotografie, ze kterých mrazilo.
Postavy byly velmi sympatické. Zamiloval jsem se do celého sirotčince, do toho, jak při sobě všechny děti po celou dobu stály a pomáhaly a také do jejich vztahu ke slečně Peregrinové. Nádherný příklad mezilidských vztahů a toho, jak odlišnost může lidi navzájem spojovat.
Jsem zvědavý na další díly, doufám, že se autor ještě více odtrhne od skutečného života.

24.03.2018 4 z 5