Daniel.R Daniel.R komentáře u knih

Zapomenutý faraon Zapomenutý faraon Philipp Vandenberg

Úžasné, úžasné, úžasné. Pro toho, kdo má slabost pro Egypt (alespoň malou slabost :-) myslím věc, která okamžitě strhává k cestě do Egypta, do Luxoru, do nekropole Údolí králů nebo se aspoň stát archeologem. Je to psáno na hranici dokumentu a románu a ač poprvé se mi dostala kniha do ruky v dětství, ani při dalším pozdějším čtení to neztratilo nic ze své tajemnosti a lákavosti. Myslím, že je to nejlepší zpracování tohoto už i samo o sobě tak fantastického příběhu o objevení hrobky faraona Tut-Anch-Amona

08.10.2011 5 z 5

Děti boží Děti boží Harold Coyle

Skvěle napsaná kniha! Nejen díky ohromném autorově přehledu co se týká strategií, postupů v boji, techniky, zbraní a technologií, ale navíc výborný psychologický ponor do psychiky vojáků, vystavených nečekaným obtížím v neznámém terénu v soukolí dvou znepřátelených stran, z nichž oni jsou na straně třetí v pozici toho, který má udržovat mír... a navíc psychiky dvou mladých důstojníků jednotky, soupeřících o velení čety, v situaci, kterou by jim oběma asi málokdo záviděl. Čte se to bez dechu.

Stěna Stěna Bohuslav Žárský

Gratuluji k obdivuhodnému výkonu našim českým horolezcům! Obdivuhodný je nejen celý jejich náročný a neuvěřitelný výstup, ale i tahle nenápadná knížka, která mě opravdu nadchla. Pro severní stěnu Eigeru a pro dechberoucí historii jejího dobývání.

05.02.2012 5 z 5

Ledovou pustinou k severnímu pólu Ledovou pustinou k severnímu pólu David Hempleman-Adams

Přes všechny útrapy mě autor "nalákal" k cestě k severnímu pólu. Výborně napsáno, nejen napínavý příběh, ale i skvělé přiblížení všech nesnází, radostí i strastí, taktice, ale i drobností, které nakonec rozhodovaly o úspěchu nebo neúspěchu. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobrodružnou četbu a nelpí na románovém vyprávění.

05.02.2012 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Nadchlo mě to stejně! A okamžitě nalákalo na "další" výpravu k severnímu polu. Tedy alespoň knižně. Vypravěčské umění - absolutní špička a po skoro sedmi stech stránkách věčná škoda, že příběh končí.

Zahalená říše Zahalená říše Richard A. Knaak

Podle mě nejlepší kniha série.