Czvíví Czvíví komentáře u knih

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Docela nuda, poměrně ploché osoby, předvídatelný děj. Vím, že Lanczová není žádný Hemingway, ale i ona umí líp.
Co mě naštvalo asi nejvíc, když už chtěla odkazovat na knihu Hvězda naděje (která se jí tedy až na naprosto plochou a nezajímavě trapnou vzorňačku Míšu povedla výrazně více), mohla si to lépe spočítat. Paní Pavla Šímová, matka čtyř sourozenců, v téhle knížce oslavila své 60. narozeniny. Vikovi je zde 39, zatímco ve Hvězdě Naděje mu bylo 17 a jeho staršímu bratru Romanovi 25. Takže paní Šímová rodila ve třinácti? Naštvalo mě i, jak se Míša vůbec nezměnila a pořád je stejně trapně vzorná, krásná a dokonalá, že v předchozí knížce sympatická Marcela je teď za totální fůrii a automatické zahlížení všech na Moniku (v prvním díle mi byla nejsympatičtější). Pohrdají jí, protože cestuje, zatímco Romanu za to obdivují? Že Regina bude spát s Vikem mi bylo jasné už od půlky knížky, jen blbka Klára to neviděla. Taky si myslím, že autorka by měla vykouřit alespoň jednoho jointa, pokud o tom hodlá psát. Scéna jak si učitelé v kabinetě každý vykouří svého a pak jdou učit, byla naprosto nereálná.

13.04.2021 2 z 5