cvicitel089 cvicitel089 komentáře u knih

Boj všemi prostředky Boj všemi prostředky William Fairbairn

Skvělá kniha. Všechno co je uvnitř popsáno je dnes stále použitelné. Navíc autorovy knihy prošli rukami všichni naši parašutisté za druhé světové války, včetně těch, kteří provedli atentát na říšského zastupitele. Kniha je tak neuvěřitelným svědectvím své doby. Čtenář si může nastudovat přesně to, co cvičili a studovali naši národní hrdinové. Velmi poučné a také pěkně graficky zpracováno.

23.04.2024 5 z 5

Bojový manuál jednotek Werwolf Bojový manuál jednotek Werwolf Antonín Nowak

Kniha jse skvělá, díky autorovi za překlad manuálu do českého jazyka. Nevím, co komu na první třetině knihy tak vadí. Snad to, že je autor Čech, že na rovinu píše to, že nás okupovali Němci a ne nacisti, že nás tu vraždili Němci a ne fašisti? Ptám se, komu vyhovuje převracení a relativizování dějin? Vím, že to nebyla lehká doba, každý dělal co uměl a ne zdaleka všichni Němci byli fašisté. Ale bylo to Německo, kdo nás okupoval. Čtyři sta tisíc mrtvých násilnou smrtí, o dalších škodách na majetku, zdraví a životech ani nemluvě. Je potřeba to říct na rovinu a ne se tvářit, že Němci byli vlastně chudáci a za nic nemohli. Autorovi tleskám, jeho knihy mám opravdu rád. Děkuji za pěknou knihu na zajímavé téma a těším se na další :-)

02.06.2021 5 z 5

SAS - Příručka jak přežít SAS - Příručka jak přežít John Wiseman

Zcela zbytečné kapitoly o přežití na poušti nebo v Antarktidě, ale jinak docela dobrá kniha.

14.11.2020 4 z 5

Bojový manuál jednotek Werwolf Bojový manuál jednotek Werwolf Antonín Nowak

Skvělá kniha!

14.11.2020 5 z 5

Odstřelovači ve válce Odstřelovači ve válce Michael E. Haskew

Pěkný historický průvodce odstřelovačstvím. O praktickém použití, o informacích, které by byly reálně použitelné však tato kniha bohužel není. Proto nemohu dát plný počet bodů.

27.06.2020 3 z 5

Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Antonín Nowak

Výborné čtení. Autor je stručný, jde přímo k věci, žadné omáčka okolo. Drsný náhled na realitu boje, která je hodně odlišná od toho co známe z filmů atp. Pokud se někdo zajímá o přežití, střelbu atd., nemůže tuto knihu rozhodně vynechat.

27.06.2020 5 z 5

Šerm dýkou a dřevcovými zbraněmi Šerm dýkou a dřevcovými zbraněmi Joachim Meyer

Výborná kniha, doporučuji. Skvělá práce překladatele. Díky Vám :-)

Šerm tesákem Šerm tesákem Joachim Meyer

Skvělá kniha a nutnost pro všechny šermíře. Čtěte ji jako bibli dnem i nocí :-)

Šerm rapírem Šerm rapírem Joachim Meyer

Super, doporučuji.

Škola šermu Škola šermu Domenico Angelo

Naprostá bomba. Velký dík překladateli za jeho práci.

Šerm dýkou a dřevcovými zbraněmi Šerm dýkou a dřevcovými zbraněmi Joachim Meyer

Super. Absolutní nutnost pro všechny, kteří se šermem zabývají ve vážné rovině.

Šerm mečem Šerm mečem Joachim Meyer

Výborná kniha, doporučuji.

Sebeobrana Sebeobrana Antonín Matras

Na svojí dobu výbroná kniha. Předčí i mnohé dnešní knihy.

Sebeobrana Sebeobrana Adolf Andrej Lebeda

Výborná, kéž by takových bylo více!

Budó a Ninpó - Magakoro Budó a Ninpó - Magakoro Luboš Pokorný

Je dost smutné, že za tohle chce někdo peníze.

22.04.2020 odpad!

Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi I. - Pohybové ústrojí Anatomie s topografií a klinickými aplikacemi I. - Pohybové ústrojí Pavel Petrovický

Jak už tu někdo psal - je to asi to nejlepší, co je možné na toto téma najít.

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Super. Mohu jen doporučit. Není co dodat!

11.11.2019 5 z 5