_ctenar_adam_ _ctenar_adam_ komentáře u knih

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Do kterého světa se rádi vracíte?

Já miluju Elfhame, proto když jsem viděl nabídku od @humbook a @humbook_blogeri na UKRADENÉHO DĚDICE od Holly Black, tak jsem neváhal a přihlásil se. Byl jsem vybrán, takže moc dekuju za poskytnutí knihy v rámci #spolupráce #humbook_blogeri

V příběhu se setkáváme se dvěma hlavními hrdiny - Doubkem a Suren (Wren), Doubka všichni známe jako malého chlapečka z Krutého prince, tady je už dospívající Sledujeme jejich misi a pomalu rozvíjející se vztah.
Jak už to u Holly Black bývá, tak píše skvěle! Kniha byla čtivá, příběh odsýpal a nemohu říct, ze me to nebavilo. Ale bylo to jiné než Krutas
V Krutém princi si každý zamiloval Cardana s Jude, tady vůbec nevíte, komu mate věřit a koho si zamilovat nebo ne
Moc se mi ale líbilo, jak autorka rozšiřuje svět, jak přidává bytosti, schopnosti a moc
Malinko mi vadil pomalý začátek, nemohl jsem se zacist Jakmile jsem se přehoupl přes polovinu, bavilo me to daleko víc

Celkově knihu ohodnotím 4 hvězdičkami a těším se na druhy díl

28.12.2023 4 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Do této knihy jsem se pouštěl s velkým očekáváním, protože autorčinu předchozí sérii miluju.

Autorka nás zavádí do magického světa plného stínů a stínové magie, plného podvodníků, zlodějů,... Svět je skoro totožný s naším současným až na stíny :DD V celém příběhu sledujeme hlavní hrdinku Charlie Hallovou, která v sobě objevuje magické schopnosti. Dostává se ale do problémů se svým okolím.

Holly Black psát umí. A to bez debat. Ovšem tentokrát se nepustila do YA fantasy ale do Adult fantasy. Na celé knize jde poznat že se jedná už o složitější dílo. Krutý princ byl napsaný lehčeji, byla tam akce za akcí, romantika a prostě to bylo celé svižnější. Kniha noci byla trochu opakem. Děj plynul pomaleji, autorka nás postupně seznamovala se světem, s postavami (kterých zde bylo opravdu hodně), magickým systémem,...

Hlavní hrdinka mi byla strašně sympatická. Její sarkasmus, humor, její narážky a ostré poznámky mě bavily. Lionel Salt byl výborným záporákem, kterého si extrémně zprotivíte :DDD Každá postava měla jasně daný charakter, nikdo tam nebyl pouze plytký.

Oceňuji také nápad, který autorka do knihy zakomponovala. Pak mě bavili taky kapitoly z minulosti, ze kterých si člověk postupně skládal dohromady celý příběh.

Za mě to byla povedená kniha, která ale měla si své stinné stránky. Třeba první polovina se táhla jak tejden před výplatou :DDD Chápu, že nás autorka chtěla do světa postupně pouštět, ale tohle bylo zase MOC pomalu. Pak jsem se trošičku ztrácel v postavách nebo magii, ale to se vyřešilo později s dalšími kapitolami.

Podtrženo sečteno tahle knížka byla fajn :D Asi doporučuju a každý si na to udělejte svůj názor.

Knížku jsem obdržel od Humbook v rámci Humbook Blogeři, Moc děkujuu!!

12.12.2022 4 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Od této knihy jsem moc nečekal, a proto pro mě bylo docela překvapení, když jsem ji četl. Německé autorky jsou zárukou čtivosti, takže tady to nemohlo být jinak. Jelikož to bylo fantasy, tak jsem to nečetl nejrychleji, ale zase jsem si užíval každou stránku. Prvních 100 stran se tak trochu seznamujeme se světem, ale jak se to přehoupne přes tu třetinu, tak knížka začíná nabírat obrátky a děje se toho tam tolik. Strašně mě bavil ten nápad, svět a postavy. Harmonie mezi Roxy a Shawem byla topovka! Jejich pošťuchování, jezení společně a tréninky… achhhhh Těším se na další díly, takže si tady nechávám rezervu a nějakou hvězdičku dolu za začátek

30.09.2021 4 z 5