camelopardus camelopardus komentáře u knih

Návrat k okouzlení Návrat k okouzlení Thomas Moore

Kniha by mohla být návodem, pomůckou k tomu, abychom se dokázali dívat na běžné věci s okouzlením, vnímat každodenní všednost jako sérii kouzelných okamžiků, ať už jde o okouzlení domovem, zahradou, přírodou, okouzlení v zaměstnání, okouzlení sexem, uměním, posvátnem, duchovnem.... Po přečtení této knihy čtenář vnímá svět barevněji, najednou nalézá více podnětů k radosti a úžasu nad tím, jak je vše kolem kouzelné! :-)

" Prostotu nelze ničím vynutit, ale můžete ji k sobě pozvat tím, že budete nalézat tolik bohatství, jak je to jen možné, ve věcech, které vás obklopují. Prostota neznamená chudobu, ale spíš jistý druh bohatství, plnost, která se projeví, když svět přestaneme zaplňovat věcmi"..." Okouzlení nám přičarovává šťávu vitality, vrací nám dětství, poezii, umění, ctnosti přírodního náboženství a společenství".."Neexistuje způsob, jak znovu naplnit kouzlem naše životy v rozčarované kultuře, pokud se nestaneme odpadlíky této kultury a nezasadíme semínka pro novou." ... " Okouzlený život není beze strachu a existenčních obav souvisejících s podřízením se osudu, ale zahrnuje odysseovské odevzdání se bouři i klidným mořím..."

17.02.2013 5 z 5

Kniha o duši Kniha o duši Thomas Moore

Ta kniha prostě nemá chybu!!! Mám pocit, že mě posouvá o několik levelů vpřed na cestě ve zkoumání života... Tolik nových pohledů na situace, které prožíváme! Na každé straně minimálně jedna úžasná myšlenka! Akorát nemůžu říct, že by kniha byla čtivá, tak jak o ní píší v recenzích - alespoň pro mě je celkem těžká (asi záleží na úrovni čtenáře) - ale o to větší zážitky při četbě poskytuje. :-)

28.09.2012 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Přidávám se k nadšencům.. Asi od devíti let jsem je četla v jednom kuse. Kombinace výstižných barevných kreseb a skvělých nápadů na výpravy, kvalitního naplnění volného času, duch městských uliček... Vždy jsem se dostala "dovnitř komiksu" a byla tam s nimi. Pro mě zkrátka kouzelná záležitost!!! :-)

24.08.2012 5 z 5

Katova píseň Katova píseň Norman Mailer

Kniha je napsána tak dobře, že jsem ji v polovině musela přestat číst - tolik jsem se vžila do hrdiny, což ve mně vyvolávalo silně negativní emoce. Tomu, kdo s podobným transformováním nemá problémy, doporučuji. ;-)

20.08.2012 4 z 5

Russka Russka Edward Rutherfurd (p)

Rozhodně doporučuji! Kniha může někoho odradit svou obsáhlostí (700stran), ale o to silněji se dostane pod kůži a dojem z ní dlouho přetrvává!

20.08.2012 5 z 5