Bugs69 Bugs69 komentáře u knih

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Výborne a pútavo písaná kniha, vôbec neheroizuje americkú armádu, skôr poukazuje aj na jej tienisté stránky. Prečítal som ju za pár dní. Jednoznačne doporučujem, je výborným doplnením detailných informácií o dni D alebo o operácii MARKET-GARDEN.

31.12.2017 5 z 5

Waterloo. 1. díl, Směr Brusel: bitvy u Quatre Bras a Ligny Waterloo. 1. díl, Směr Brusel: bitvy u Quatre Bras a Ligny Jiří Kovařík

Opäť musím konštatovať, že po textovej stránke je to veľmi zaujímavá kniha písaná pútavo, doplnená množstvom detailných informácii o osobách. Avšak opäť slabšiou časťou knihy je jej grafická príloha; ako mapovú prílohu odporúčam sa inšpirovať napr. knihou Bernarda Cornwella - Waterloo. Tiež by bola veľmi zaujímavá farebné obrazová príloha zobrazujúca napr. uniformy zúčastnených plukov aj keby to malo znamenať zvýšenie ceny knihy, napr. knihy zo série Osprey disponujú takýmito prílohami.

Vládcové Říma Vládcové Říma Robert Fabbri

Výborne čítanie, napínavý dej, kombinácia popisu bitiek, dobrodružných udalosti ako aj politických intríg Ríma dokáže vtiahnuť do deja a uputat svojim veľmi kvalitným spôsobom písania. Veľmi chválim preklad.

17.11.2020 5 z 5

Napoleonova prohra (1810-1814) Napoleonova prohra (1810-1814) Jiří Kovařík

Kovaříkové knihy majú jeden veľký handicap a to je grafická príloha. Mapové podklady sú často neprehľadné aj preto že na malej mape je veľa informácii, ktoré by skôr mali byť farebne odlíšené aby sa čitateľ dokázal v nich zorientovať.
Obsah je však výborným, obsiahly a detailný a štýl písania je veľmi pútavý.

31.12.2017 4 z 5

Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev Waterloo: Historie čtyř dnů, tří armád a tří bitev Bernard Cornwell

Mimo veľmi pútavého štýlu písania je kniha doplnená prehľadnými mapami, ktoré dávajú jasnejšiu predstavu o priebehu celej bitky.