Bufko Bufko komentáře u knih

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Právě čtu Návrat krále Šumavy od D. J. Žáka. Před tím, než jsem začal číst, mě napadlo, zda to není pokračování něčeho, když je to "návrat". A tak jsem se náhodou dostal k této "knize". Do teď jsem nevěděl, že existuje knižní předloha filmu. Držím se pravidla, že než shlédnu nějaký zajímavý film, který vychází z knižní předlohy, snažím se nejdříve tuto předlohu přečíst a až pak se vyžívám sledováním filmu a porovnávám, zda se mé představy, získané čtením, přibližují filmovému zobrazení. Bohužel, film jsem viděl ještě jako děcko a určitě nehodlám trávit volný čas čtením této reklamy na pohraničníky. Vůbec mě překvapuje, že to dnes někdo vůbec čte a ještě tomu dává nějakou hvězdu. Doporučuji ten Návrat krále Šumavy.

28.05.2022

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Dosud jsem četl pouze knihy ze série Oddělení Q. Nedávno jsem sáhl po této knize a jsem rád, že jí čtu až po lednových událostech v USA, vlastně po éře D. Trumpa v prezidentském křesle. Jinak bych to pokládal za obyčejnou politickou fikci, které zrovna moc nemusím. Ale po té, co jsem viděl události od Kapitolu v přímém přenosu, získala tato kniha pro mě úplně jiný šmrnc. Jenom doufám, že pro někoho nebude tato kniha v budoucnu inspirací.

22.03.2021 5 z 5