Brona Brona komentáře u knih

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Kdo má rád thriller,myslím,že nebude zklamán.Já jsem si čtení této knihy užila,i když jsem chvílemi trpěla jak to dopadne.Zčásti nádech červené knihovny,ale skvěle napsaná kniha,zasazena,vzhledem k ději do místy tajuplného až strašidelného prostředí Kanady ,hrůzné činy až se tají dech,ale zčásti dobře dopadne.Moc se mi líbil popis krajiny,výstižně vykreslené,stejně i hlavní postavy.Kniha ukázala,jak důležité je spolu v rodině komunikovat,umět si odpouštět,aby nemuselo dojít k rozpadu rodiny,výčitkám svědomí a pak bohužel až na smrtelném loži ,dokázat odpustit.Ale někdy se nestane ani tak.Knihu mohu jen doporučit.

24.03.2022 5 z 5

Poslední dny noci Poslední dny noci Graham Moore

Kniha se mi velmi líbila.Tak známá jména a tak málo jsem o nich věděla,jsem moc ráda,že jsem se s nimi seznámila.Můžeme stokrát kritizovat dnešní dobu,ale čím se liší od té minulé.Závist,hamižnost,konkurence/byť mnohdy zdravá/je mezi námi stále,byla je a bude.Dnes jde ovšem o mnohem větší peníze a majetek.Knihu mohu jen doporučit.

16.03.2022 5 z 5

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Brona
Velmi mne zarazil názor,že takto by měla vypadat učebnice dějepisu.Chudáci děti.Obdivuji autorku za všechna fakta,která nasbírala,ale co je moc,to je moc.Nemám ve zvyku odkládat knihu nedočtenou,ale tentokrát s tím bojuji.K románu si myslím,že má hodně daleko.Tam je tolik odboček,kdo je kdo,kde se narodil,kdo byl otec strýc,stavitel nebo skladatel.Nejsem spisovatel,myslím,že jsem již přečetla mnoho knih,ale touto jsem zklamaná.Sdílím názor,že by se dala rozdělit do 2 nebo i 3 knih a sledovat jednotlivé linie zvlášť.Ať mi autorka promine,ale přesto,že jí dala kniha jistě hodně práce a já jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí,celkový dojem je slátanina.a to je velká škoda.

10.03.2022