Brace Brace komentáře u knih

Pokračování diplomacie Pokračování diplomacie Jan Kotouč

Má první zkušenost se světy Jana Kotouče dopadla podle hodnocení průměrně, přesto si rád přečtu i další díly ze sektoru Hirano a budu jedině rád, když mi sednou trošku více. Kniha se četla poměrně sama, ovšem místy jsem se ztrácel mezi postavami, které mi přišly velice podobné (i když řešily různé problémy). Taktéž příběh vyznívá tak, že žádná z válčících stran není "ta špatná", což mi celkem vadilo, protože jsem si mezi nimi nenašel favorita, kterému bych více fandil. Ale i přes střídmé hodnocení má kniha rozhodně parametry hraničící se zahraniční kvalitou.

21.04.2015 3 z 5

Případ mechanického muže Případ mechanického muže Mark Hodder

Vícedílným cyklům se většinou vyhýbám jak čert kříži, přesto mě atraktivní ilustrace na obálkách přesvědčily k přečtení Hodderových knih. A přiznám se, dobrá volba. Atraktivní prostředí, sympatičtí hrdinové, zákeřní zloduši. K tomu vtipné dialogy (věčně se omlouvající se oživlé mrtvoly) a celkově plynulá čtivost. Nakladatelství Triton naštěstí již připravuje třetí díl série, už se moc těším.

21.04.2015 4 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

První román (vyjímaje sérii JFK) Miroslava Žambocha, který jsem se rozhodl nezakoupit, ale pouze zapůjčit v knihovně. Vedla mě k tomu klesající kvalita předchozích děl. A rozhodně jsem dobře udělal. Trošku mě děsí průměrné hodnocení kolem 80%, pod tímto číslem bych již očekával špičkovou kvalitu příběhu, což po přečtení knihy rozhodně nemohu říct. A jako fanoušek dřívější Mirkovy tvorby nemůžu jít s hodnocením bohužel výše, než na 1 hvězdu. Samozřejmě se pustím i do další autorovy knihy, ale prosím, cyklus Klanové války raději uložit k ledu a rozepsat nového Koniáše.

21.04.2015 1 z 5

Prstenec prozření Prstenec prozření Julie Nováková

Souhlasím s Bobokingem, zajímavosti o jednotlivých planetách si můžete přečíst jedině v samostatné příloze. Taktéž mi vadily přílišné vědecké pasáže a termíny. Od autorky sice působí velice profesionálně, ale 95% čtenářů bude při čtení mimo mísu. Ale abych jen nehanil, příběh má určitý punc kvality a následující díl si určitě nenechám ujít.

21.04.2015 3 z 5