blacksunmoon blacksunmoon komentáře u knih

Rukověť mravních naučení Rukověť mravních naučení Epiktétos

Kniha určitě stojí za přečtení. Mám dojem jakoby současnou společností vládl (je protlačován, podporován) duch filozofie na základech stoicismu. Na první pohled vypadá vcelku zajímavě, ovšem ne tak na druhý ... Líbí se mi, jak se svět ohání DUALITOU, když se mu to hodí, pak ale vytasí s EXTRÉMEM - podtrhující jen RACIONALITU člověka a zapomínající na jeho CITY. A my se musíme ptát, komu vyhovuje - člověk bez vůle, bez charakteru, necitlivý, nereagující na vnější prostř. maximálně na podněty, které se mu servírují na talíř - např volby: zkrátka GUMU. Každý extrém je nesmyslem lidského bytí. A protože v současné době probíhá zásadní bitva: O VÍRU člověka, musí si člověk dát pozor na to, čemu UVĚŘÍ. Zajímavostí je, že filozofie byla berličkou lidí v nelehkém žití, kdy došlo k tomu, že tuto funkci neplnilo náboženství. A tedy je na místě otázka: KDY se objevují PREFERENCE IDEÍ STOICISMU? A musím souhlasit s komentářem níže martin-ashton: Není to pro každého

31.01.2023

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Nebyl to můj šálek kávy.

21.11.2022 1 z 5

Základní kniha o dýchání Základní kniha o dýchání Harish Johari

Perfektní kniha, ale musíte mít už něco za sebou :) došla jsem v podstatě ke stejným závěrům, ale je jasné, že máme různé cesty, různé poznatky - viz komentář níže

15.09.2020 5 z 5