blacken blacken komentáře u knih

Konec Konec Daniel Handler

Největší zklamání. Celá série mě bavila. Ale jedna z věcí, která mi přišla právě zábavná, byl způsob, jakým jsme se dozvídali kousky tajemství. Proto budu předstírat, že jsem poslední knihu nikdy nečetla. Celou sérii pátrají po významu D.P., po tom, kdo a proč zabil jejich rodiče, jestli jejich rodiče nemohli přežít, kde je cukřenka, kde jsou trojčata. Ve finále se ani nedozvíme, proč si Beatrice nevzala Lemonnyho. Vlastně se nedozvíme vůbec nic, záhady přibudou, padouchové se stanou takřka kladnými postavami (jak to bylo s požárem se nedozvíme, ale strýček Monty tak jak tak oběť byl). Najednou je hlavní zlosyn skoro kamarád (a nemá to ani nějaké pochybné vysvětlení jako v Harry Potterovi Snape). Působilo to na mě, jako kdyby se ty stále se zhoršující se situace autor zdráhal ukončit negativně, ale happy end by se tam taky tak úplně nehodil, tak to nějak zašmudlal, aby to bylo. Po tom, co jsem poslední tři díly dočítala x let po začátku čtení těch předchozích, protože jsem na ně náhodou narazila v antikvariátu a koupila si je jako vzpomínku na dětskou knihovnu, mě fakt vytáčelo několik posledních stran, kde se autor rozplizle zabýval kde čím místo vysvětlení záhad.

02.10.2017 odpad!