Black54 Black54 komentáře u knih

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Jako fanoušek všech fantasy knih jsem nemohl odolat českému fantasy. Ke knize jsem se dostal díky masivní reklamní kampani na sociálních sítích. Pravda byl jsem trošku skeptik vrámci českého fantasy. Proto jsem byl příjemně překvapen nápadem a ztvárněním světa magie a budoucnosti. Koncept poutníků se mi velice zalíbil spolu s obrovskou různorodostí jejich schopností. Pravda někdy mě hlavní hrdinové pěkně štvaly, hlavně Chára takový blbec, ale vyvážil to jeho obr Chesúv. Zároveň mi Kobu připadal dost fádní a nemastný a neslaný. Lajla svou schopnosti cestovat mezi úrovněmi přidala trošku koření a chápu nutnost schopnosti vrámci všeobecného nepřítele Přízraků, kteří jsou z jiných úrovní bytí. Nakonec Naté, ten mě zaujal ze všech nejvíce. Člověk, který se dokáže přenášet, ale zároveň má obrovský strach z minulosti a snaží se ho překonat. Jednoznačně nejpropracovanější postava z celé knihy. Mile mě překvapilo jak všechny tyto postavy spolupracovali a vytvořily kompaktní celek. Zároveň úkoly, které podstoupily byly pěkně promyšlené a necítil jsem z knihy žádnou podobnost se světovými fantasy. Což musím autorovy hodně blahopřát, neboť vymyslet v dnešní době něco jedinečného je opravdu fuška. Jediné co bych knížce vyčetl je hlavní zaporák příběhu, který mě moc nenadchnul a trapné výrazy typu wau a uff. Zato závěrečný boj byl super a velmi mě citově zasáhla smrt jejich mistra. Celkově se mi kniha líbila a věřím, že dalším dílem se postavy vyvinou spolu s autorem a další díl bude ještě lepší. V poslední řadě musím pochválit zpracování obálky a ilustrace v knize jsou nádherné.

21.02.2019 5 z 5