bílárůže bílárůže komentáře u knih

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Z této knihy jsem celkem zmatená. Již je to nějakou dobu, asi rok, co jsem si ji přála a dostala k narozeninám, ale zřejmě jsem netušila, co si přeji. Nikdy jsem nečetla nic podobného. Během četby jsem měla o hlavního hrdinu a vypravěče strach, který přetrval až do konce a celkově mě kniha dost děsila. Měla jsem co dělat, abych vydržela číst až do konce, jelikož tento typ knih moc nevyhledávám. Když se však na knihu podívám jako na umělecké dílo, tak jsem nadšena. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, které mě obohatily a bavily číst. Jan Blažej Santini byl zajisté velmi zajímavý člověk a román pana Urbana vede k zamyšlení, což je pro mě u každé knihy plus. Jazyk i styl vyprávění jsou pro dnešního čtenáře lehce stravitelné a mě vyhovovaly. Kniha má také rychlý spád. Již teď se těším na filmové zpracování od pana Stracha.

18.08.2019 3 z 5

Svatební noci Svatební noci Eduard Petiška

Tak tato kniha mne upřímně zklamala do takové míry, že v této chvíli ani nemám chuť ji dočíst. Snad k tomu někdy zase najdu odvahu, ale teď není ten vhodný čas. Čekala jsem, že půjde o jeden zajímavý poutavý příběh, ale místo toho šlo o směsici povídek, které mne spíše nebavily než bavily. Je pravda, že pár mě jich zaujalo, ale nebylo to takzvaně nic extra. Nevyhovoval mi ani styl, jakým pan autor podával informace, nebo to možná bylo dobou, ve které knihu psal a která byla z příběhů cítit. Celkově u mě jde o jednu z nejméně záživných knih, co jsem zatím četla a je mi to upřímně líto.

09.08.2019 2 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Úžasné. Když jsem tuto knihu dostala, myslela jsem si podle obálky, že půjde o klasický dívčí román, ale to se o této knize ani z daleka říct nedá. Vzhledem k tomu, že kniha má téměř čtyři sta stránek, myslela jsem si, že ji budu číst tak týden, ale k mé nevíře jsem ji přečetla za ani ne dva dny, což se mi opravdu stává jen velmi zřídka, proto má kniha ode mne tak vysoké hodnocení. Dalším faktorem, díky kterému jsem ji tak vysoce ohodnotila, bylo téma, které paní autorka zpracovala a tomu, že se nebála zjišťovat si tak špatně dostupné informace o romském holokaustu během druhé světové války. Také design knihy sehrál roli v mém hodnocení, font, který je v knize použit je pro četbu velmi příjemný a obrázky nad jednotlivými kapitolami slouží i jako pomocníci, aby se čtenář neztratil v kapitolách. Celkově se mi kniha velmi líbila, a tak nezbývá, než ji doporučit i dalším čtenářům.

07.08.2019 5 z 5

Satirikon Satirikon Gaius Titus Petronius

Mé hodnocení této knihy je poněkud nesmělé, jelikož se jedná o knihu, která mne dosti zarážela svým obsahem během četby. Nikdy jsem nečetla něco takového, ale nedá se říct, že by se mi kniha nelíbila, musím však přihlédnout k času, ve kterém se děj knihy odehrává. Tuto knihu byl ale asi nedoporučila slabším povahám a silně věřícím lidem vzhledem k jejímu obsahu.

28.12.2018 3 z 5