BeKiNa BeKiNa komentáře u knih

Sauronova nevěsta Sauronova nevěsta Emma Surdu

(SPOILER) Mám to štěstí, že nemám fantasy moc načtené, takže si můžu vybírat a zkoušet i v tomto žánru nové příběhy. Hledala jsem fantasy s romantikou a to tahle kniha naprosto splňuje. Od místa, kdy Frodina (pozor, není to hobitka) potká Aragorna v hospodě v Hůrce, jsem stránky začala docela hltat a celé to jejich putování za záchranu Středozemě mě nechávalo v příjemném napětí, jak to s nimi dopadne. Jejich vztah sice není zřetelně jiskřivý, oba totiž skrývají, co k sobě cítí, a nechtějí tomu podlehnout, protože mají na starost něco důležitějšího. I tak jsem tu chemii mezi nimi cítila. Ovšem zvrat, který přišel po válce jsem opravdu nečekala. Musím uznat, že mě tím autorka zaskočila. Já pořád doufala, že se zas dají dohromady. Ale uznávám, že takhle to je je rozehrané mnohem rafinovaněji. Oblíbila si i vedlejší postavy, chlapi jsou tam fakt sympaťáci, a já jsem celkem chápala i tu nešťastnou Éowyn, protože sama vím jaké to je prosadit se v mužském světě. Ne konci mi to přišlo moc zamotané, ale třeba je to mnou. Víc prozrazovat nebudu, ať si tenhle odvážný příběh můžete užít stejně jako já.

17.11.2023 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Moje nejoblíbenější kniha :-)

14.11.2023 5 z 5