Balalajka Balalajka komentáře u knih

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Tak tahle knížka je přesně můj šálek čaje.....nebo bych měla říct moje sklenička vodky? Měla jsem zrovna chuť na něco se špionážní tématikou. Taky mám ráda příběhy o silných ženách i o využívání ženských zbraní. Do toho střet kultur, cestování, vykreslení zastydlýho Ruska, trocha vtipu a skvěle načasované akční scény. Mimochodem, knihu nečtěte hladoví, jednou jsem tuhle chybu udělala a druhý den si hned musela vyzkoušet jeden z receptů, které jsou na konci každé kapitoly. Třešničkou na dortu je synestezie, tedy spojování barev s písmeny, slovy nebo zvuky. Nemám ji sice rozvinutou tak, jako hlavní hrdinka, která díky ní čte v lidech jak v otevřené knížce, ale měla jsem například strašně dlouho problém zapamatovat si která linka metra je která (B je přece jasně červený a C vždycky žlutý, no ne?), takže mě moc bavil popis Dominičiny barevné škály. Jdu si rychle koupit druhý díl.

26.05.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Doteď jsem byla trapná uživatelka, která nikdy nic neohodnotí, jen čerpá informace z recenzí, ale tady se musím ozvat: číst tuhle knihu byl zážitek. Myslím že tomu hodně napomáhá to, jak jsem se sžila s hlavní hrdinkou. Autorka popisovala jednoduché každodenní věci stylem, že jsem pokaždé chtěla volat "jo, tak to přesně je, takle to mám taky!". Knihu o něco víc docení ti, kteří mají rušný snový život - já jsem se v popisu snů přímo vyžívala.

04.11.2019 5 z 5