B4lz4c B4lz4c komentáře u knih

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Na závěr trilogie jsem se opravdu těšila (dokonce jsem chvíli uvažovala, že si ho koupím v AJ jenom proto, abych konečně věděla jak to skončí), ale po jejím dočtení jsem trochu zmatená. Přijde mi, že celá ta kniha utekla moc rychle - konec byl (aspoň pro mě) moc rychlý a dost předvídatelný. Jasně, YA není zrovna žánr, který by překypoval nečekanými převraty, ale něco nepředvídatelného se tam mohlo objevit.
Další věcí, kterou jsem si při čtení uvědomila byla, že najednou nemůžu vystát hlavní hrdinku. V prvních dvou dílech se mi líbila její odvaha, síla i ctižádost, ale tady jsem její myšlenkové pochody nemohla vystát. Některá rozhodnutí mi přišla stupidní a vadila mi její nerozhodnost v citech.
Na ty city rovnou navážu tím, že mě zaskočil najednou ideální vztah Jude a Cardana. Byl najednou moc přikrášlený a chemie mezi nimi ( byla na mě) moc vyumělkovaná.
No, to byly věci, které mi na knize vadily a potřebovala jsem si je nějak utřídit. Jinak to bylo ale fajn ukončení trilogie. Moc se mi líbí autorčin čtivý styl a ráda se k její tvorbě ještě někdy vrátím.

19.08.2020 5 z 5