AScheuzeri AScheuzeri komentáře u knih

Molcho Molcho Avraham B. Jehošua

Tři a půl. Je to teda skvěle napsané, na tom trvám. Ale Molcho je mi tak příšerně protivný, že jsem knihu v půlce odložila s tím, že už ji nedočtu, protože mě fakt nezajímá, jak to s ním dopadne. Protože jsem pak o měsíc později neměla nic lepšího na čtení, tak jsem ho vzala na milost, v té druhé půlce příběh trochu svižněji utíká a tak nebylo tolik času na to, aby se mi z hlavního hrdiny dělalo blbě. Takže nakonec dočteno. Jenom znovu zdůrazňuju, ta kniha je brilantně napsaná. Já ale Molcha nesnáším.

19.04.2021 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Český překlad je tragický, což bohužel celý čtenářský zážitek shazuje na 2*, možná je to v originále o chlup lepší.

20.03.2021 2 z 5

Archy života: Historie rodu Löw-Beer Archy života: Historie rodu Löw-Beer Daniel Low-Beer

Kniha má velký potenciál, který ale autor totálně zazdil. Směsici rodinných historek naskládaných na hromadu bez zřejmého záměru nemá smysl číst, pokud nejste z rodiny Löw-Beer. Mohla to být krásná rodinná kronika, představovala jsem si něco na způsob Pašeráků knih Davida E. Fishmana (románově psaná historická literatura), ale historický výzkum Low-Beerovi nic neříká a talent pro psaní románů zřejmě nemá (překlad tomu taky moc nepomohl). Jedna hvězdička je za dobrý úmysl, který ale sám o sobě bohužel nestačí.

20.03.2021 1 z 5