Arianachan Arianachan komentáře u knih

Tokyo Story Tokyo Story Tereza Macková

Kniha je naprosto úžasná. Chytla mě a už nepustila. I když mi bylo jasné, jak to dopadne, stejně jsem se k tomu potřebovala dostat a doufala, že se nemýlím. Japonsko a japonskou kulturu mám ráda, takže mě kniha zaujala i z tohoto důvodu. A hlavní postavy jsou skvěle napsané a velmi sympatické, hlavně Hikaru ;-)

11.03.2020 4 z 5

Bezejmenní: Minulost, která měla zůstat skryta Bezejmenní: Minulost, která měla zůstat skryta Milan Krčmář

Kniha se moc pěkně četla. Příběh židovské rodiny z Haliče je velmi zajímavý a hlavní hrdinka vám rychle přiroste k srdci. Rodina vystřídá mnoho lokalit, z nichž nejzajímavější je pro nás Čechy asi jejich pobyt na Moravě. Úplně mě ohromilo, jak autor pracoval se skutečnými událostmi, neboť kniha je doplněna mnoha dobovými novinovými výstřižky, které dokázal do svého příběhu bravurně zakomponovat. A ten konec? To jsem teda nečekala! Byl to velmi silný příběh plný emocí. Při čtení jsem se častokrát zasmála, ale několikrát si i poplakala, poučila se o židovské kultuře a událostech souvisejících s první světovou válkou. Knihu rozhodně všem vřele doporučuji!

21.02.2020 4 z 5