apostol apostol komentáře u knih

Závěť Kryštofa Prevíta, pána z Povidliček a Satelitů Závěť Kryštofa Prevíta, pána z Povidliček a Satelitů Markéta Chaloupková

Ve škole jsem češtinu měla ráda, ale v knize jsou vyjmenovaná slova podle současných pravidel. Některá dřívější úplně zmizela, a přesto se ta slova píší s Y. Některá přibyla, ale původně byla odvozovaná od jiných, což bylo jednodušší než si pamatovat několik slov se stejným základem.
Kniha je zajímavá a čtivá, atraktivní učební pomůcka pro školáky.

01.04.2023 4 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

"""Myšlenky z knihy lze číst ve skoro každé duchovní, psychologické knize či knize o osobním rozvoji. To jen dokazuje, že na nich něco je, a je dobré si je stále připomínat z více zdrojů. """
To jen dokazuje, že každá ("duchovní" i "neduchovní") filozofie své myšlenky krade z jediného Zdroje, který by ráda přizpůspbila svému obrazu, místo aby sebe přizpůsobila Jeho obrazu. Stačilo by znát osobně autora Bible, kterému se stejně nikdo nevyhne a Jemu je zodpovědný za svlůj život. Ale to není tak atraktivní, jako jednotlivé okrášlené myšlenky, které se přejímají bez uvedení skutečného autora a ve snaze vyhnout se Mu.

14.01.2018