Anubis Anubis komentáře u knih

Výbor z díla I. - Základní otázky analytické psychologie a psychoterapie v praxi Výbor z díla I. - Základní otázky analytické psychologie a psychoterapie v praxi Carl Gustav Jung

Výborná kniha, ale trochu strašidelná. Informace jsou tak napěchované, že jsem ji četl dost pomalu a občas se musel vracet - na což nejsem zvyklý. Kniha pro mě byla hrozivá z toho důvodu, že moje hlavní životní a vnitřní problémy byly popsány pomocí pár vět a ideje, kterými jsem se zabýval mnoho let a zjišťoval jejich validitu byly fundovaně setnuty, nebo potvrzeny v rámci jednoho odstavce. Těším se na další díl.

10.07.2020 5 z 5

Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Sergej Nikolajevič Lazarev

Po mnoha letech jsem našel autora, který mi "mluví" z duše. Navíc mi kniha doplnila vědomí mých vlastních slepých míst, na kterých můžu pracovat...

Lazarev v rámci tématu vyčnívá nad ruskou literaturu poslední doby, která je pochybné kvality.

Pozn.: četl jsem zatím jen 1. díl

15.04.2020

Smrtící prokletí Smrtící prokletí Thomas Harlan

Přesně jak píše mineas, i pro mě to bylo jedno z největších zklamání. Knížky jsem dostával pravidelně na Vánoce a najednou nic. Několik let jsem se snažil najít pokračování v originále avšak marně...

31.01.2014

Podobný konec světa jsem prožíval v době, kdy jsem na tuto knihu narazil. Nemohl jsem se dočkat místa, kdy hrdina přejde do světa nového, resp. jak si v něm bude počínat. Byl jsem si takřka jist, že dostanu návod i do svého života a z ničeho nic byl konec knihy. Tehdy jsem byl velmi frustrovaný a málem bych na knihu zapomněl, kdybych si jí teď nevšiml ve své knihovně. Když se ohlédnu zpět, tak po relativně krátkém čase po přečtení se mi změnil život. Teď už vím, že kniha symbolicky ukončila mé dětství. Šlápl jsem odvážně do prázdna a docela to vyšlo. :)

31.01.2014