annapa annapa komentáře u knih

Chuchvalci Chuchvalci Jochem Myjer

Obě děti (5 a 7) byly nadšené a těší se, až se přeloží další díl. Skoro po každé kapitole je to tak napínavé, že se nedá přestat číst.

24.10.2022 5 z 5

Kniha na výlety Kniha na výlety Joachim Dvořák

Mně přijde knížka naprosto skvělá. Dětem před městskou cestou vždycky vyhledávám, co by je tam mohlo z památek a zajímavostí zaujmout, a zpětně vidím, že jsme se s autorem často shodli. Na příště jsem bez práce! Kromě New Yorku jsou všechna města evropská a výběr je dělaný tak trochu Čechům na míru (z bližších zemí víc měst a ta, kam Češi často jezdí, např. Německo tam má Berlín, Mnichov, Drážďany, Rakousko Vídeň a Salcburk, Itálie Benátky a Řím, Chorvatsko Split, vzdálenější destinace jen jednoho zástupce, většinou hlavní nebo velmi důležité město (Paříž, Barcelona, Kodaň, Brusel, Lisabon...).

10.03.2024 5 z 5

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema Michael Ende

Četla jsem s dětmi (4 a 6) a byli jsme nadšení. Byla to snad synova (4) první knížka, kdy vydržel delší text, i když ne na každé stránce byl obrázek. Pro děti velmi napínavé a zároveň srozumitelné. Škoda že nevyšla česky i pokračování!

16.03.2022 5 z 5