AnnaElisabeth AnnaElisabeth komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

U této knihy jsem ze začátku vůbec nevěděla, zda se mi bude vůbec líbit. Styl psaní autorky mě nejdříve vůbec nenadchnul, ale vytrvala jsem a pořád si říkala, že to je jen něco nového, na co si časem zvyknu. A jak tak stránky ubíhaly, všechno najednou jakoby ztichlo. Kolem mě se objevil svět přesně takový, jaký jsem z knihy dokázala vyčíst. Autorka skvěle popisuje okolní dění, vykresluje různé detaily až si opravdu člověk připadá jako jeden z lidí mezi mnoha, kteří zrovna dějem knihy proplouvají. Co se týče popisu postav... Každý z nich se nám vybarvoval kousek po kousku. Nikdy ne najednou. Přesně tak, jak to je i v životě. Čím více toho měl člověk přečteno, věděl o každém z nich o něco více. Nachází se zde spousta úžasných postav se zlatým srdcem na správném místě. Hlavni postavy, Henry a Alex, jsou lásky na první počtení. Za těch 420 stránek jsem si je neskutečně oba dva zamilovala a hodně jejich promluv jsem si musela podtrhnout (což normálně nedělám).
V knize se často objevují vulgarismy, což já osobně moc nemám ráda, ale postupně jsem si zvykla a příjmula to, že to k postavám prostě patří ️
Za mě jako romantika a milovníka dobrých konců, úžasné počtení. Velmi doporučuji všem, kdo se chtějí zasmát, pobrečet si a někdy i obojí dohromady ️

15.11.2021 5 z 5