Anna77 Anna77 komentáře u knih

Volba Volba Jakub Trpiš

Kniha je napsána poutavě, napínavá, přečetla jsem ji jedním dechem. Oceňuji, jak se autor snaží ukázat čtenářům, že zlo, násilí ale i lhostejnost k okolí a věcem veřejným, "nuda", jsou cesta do pekel. Že boj o dobro a lidskou svobodu má smysl, i za cenu osobní oběti. Ba naopak že služba svobodě a dobru je naplněním smyslu života. Je sympatické, že k tomu hlavní postava dospívá jakousi vlastní filosofickou cestou, mimo "osvědčený" evropský filosoficko-náboženský systém, a přitom dochází k témuž. Líbilo se mi, že takto vede čtenáře k idei, že pozitivní myšlení, laskavá spolupráce lidí a nenásilná snaha o obecné dobro, je skutečná cesta ke štěstí. Tak to zažívám i v životě svém a blízkých, dobro se "nakonec přece jen vyplatí" . Zde sice dovedeno až do "náboženské" krajnosti, že pro dobro stojí za to i zemřít..., což jaksi neradi tušíme , ale v kritických chvílích jsme toho my lidé mnozí schopni. Ano, myslím, že tato kniha pomáhá lidem stát se lepšími, a věřit v dobro "i přesto". Také proto knihu hodnotím velmi kladně. Doporučuji k přečtení i pro napínavost a poutavost, jak jsem psala již v úvodu. Můj osobní postřeh byl, že jsem po dočtení knihy byla ráda, v jaké společnosti a na jakém místě světa žiji, a podpořilo mě to ve snaze o udržení a zlepšení současného stavu naší společnosti. Pokud to vnímají takto i další čtenáři, není to vůbec málo. Díky za hezkou a navíc motivující knihu (-:

21.07.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce Jakub Trpiš

Nedávno jsem dočetla tuhle knihu REVOLUCE . Opravdu dobrá. Výborně se čte.. Strhující děj, navíc vede k zamyšlení, zda nejsem i já jako občan propagandou manipulován. Líbí se mi, jak mistrně autor ukazuje rozdíl mezi hrdinným vlastenectvím a nebezpečným nacionalismem. Jak nás mohou zavádět líbivá hesla politiků a fake news, aniž si toho všimneme. Pozitivně mě překvapil i odvážný závěr, snaha dotáhnout řešení dobra a zla až do konce. Je to "o nás Češích", ale myslím je v tom je zcela univerzální poselství. Velmi doporučuji.

17.07.2020 5 z 5