Alfonz640 Alfonz640 komentáře u knih

Sláva strojů a měst Sláva strojů a měst Jaromír Rašín

"Prekonali sme diaľku, ale vzdialili sme sa od života". Autor mi hovoril z duše. Tiež sa niekedy s nastupujúcim technologickým postupom pýtam, prečo vlastne? Som si vedomý, že sa zvýši, zefektívni, zrýchli, zlacní výroba, ale mám pocit, že netušíme prečo to robíme a obávam sa, že si nie sme vedomí dôsledkov nášho počínania. Ale autor mal asi pravdu, že sa to nedá zastaviť a musí to skončiť zánikom civilizácie. Všetky civilizácie v histórií padli, a z toho čo vidím nepredpokladám, že sme sa z niečoho poučili. Ale aj to je asi nejaký kolobeh života, ale jednotlivci zaplatia veľkú cenu.

16.05.2023

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Túto knihu odporúčam každému kúpiť, prečítať a potom uložiť do knižnice. V súčasnosti zaznamenávame nástup skupiny ľudí, ktorí popierajú holokaust. Účelom tejto knihy bolo čo najpresnejšie a najbezprostrednejšie zachytiť svedecké výpovede a iný dôkazný materiál o fungovaní koncentračného táboru. Preto myslím, že je dobré mať takýto historický dokument, ak by náhodou v budúcnosti niekto chcel niektoré veci spochybňovať alebo meniť.

11.05.2023 5 z 5