AdamBrudňák AdamBrudňák komentáře u knih

Etiketa domácí Etiketa domácí Daniel Šmíd

Tento tretí knižný počin od Daniela Šmída, je výborný v tom, že pojednává o skutočných etických problémoch, ktorými sme sa a ako jedinci prestali zaoberať z dôvodu uvolnenejšej spoločenskej atmosféry.

Z jednej strany je to dobré no z druhej nie pretože, sa dostávame do situácii, ktoré ak neriešime v súlade s etiketou tak si koledujeme o poriadny spoločenský Faux pau. I keď nedáva exaktne jednu odpoveď na komplikovanú situáciu. Minimálne v nás rozvíja ten jemný cit pre detail. A život je plný prehliadnuteľných detailov.

Otázkou stále zostáva, prečo niektorí ľudia vyhľadávajú pravidlá aj v tejto uvoľnenej dobe. Nežijeme azda v dobe, kde je porušovanie pravidiel na dennej báze?

09.05.2023 4 z 5

Gentlemanual Gentlemanual Daniel Šmíd

Kniha Gentle Manual od Daniela Šmída dokonale vyplnila chýbajúce miesto na československom knižnom trhu. V knihe autor pojednáva o oblastiach, ktoré sú mu blízke. Menovite oblasť etikety, pánskeho obliekania a taktiež aj osobné trpké, ale aj úsmevne zážitky.

Text knihy je pretkaný skvostnými fotografiami od českého oceňovaného autora Michaela Hankeho. Niekoľkokrát som sa nechal uchvátiť skvostnými fotografiami a rozjímal následne nad nimi.

K čo najlepšiemu pochopeniu spomínaných informácií v tejto knihe odporúčam predtým prečítať od pána Šmída prečítať predchádzajúce knihy.

27.03.2023 5 z 5