6523 6523 komentáře u knih

Jóga sebepoznání Jóga sebepoznání Pavel Špatenka

Vypadá to, že je kniha starší verzí knihy "Utajená síla".

24.08.2023

Rozbor filmu Rozbor filmu Radomír D. Kokeš

Velmi náročná kniha na čtení. Vhodná pro ty, kteří již např. nastudovali knihu Umění filmu nebo mají nějakou předchozí teoretickou znalost filmu.

07.07.2023

Jak si dělat chytré poznámky Jak si dělat chytré poznámky Sönke Ahrens

Metoda Zettelkasten je skvělá, ale tato kniha ne. Digitální Zettelkasten není Zettelkasten, je to jen další systém tvorby poznámek inspirovaný originální Zettelkasten. V knize se absolutně nedozvíte JAK si založit Zettelkasten, ale díky knize jsem se dozvěděl o této užitečné metodě a po jejím přečtení jsem googlil jak si ji založit. Knihu tudíž vnímám i tak jako přínosnou. Zettelkasten mám analogovou - papírovou a pracuju s ní. Jeden z principů Zettelkasten dle sociologa Niklase Luhmanna (jejího zakladatele) je, že má být analogová (to se v této knize nepíše). Digitální přístupy nevědomě zavrhují zásadní kladné vlivy na myšlenkové procesy, které jsou možné jedině spoluprací s analogovým systémem ve formě papírových karet. Odpověď JAK si založit Zettelkasten jsem získal díky Scott P. Scheper a jeho e-booku Getting Started With an Antinet Zettelkasten: https://assets.antinet.org/Getting-Started-with-an-Antinet-Zettelkasten.pdf. Scott P. Scheper má již sepsanou knihu o Zettelkasten v angličtině a v prosinci by ji měl vydat. V knize vyvrací plno mýtů, které tvrdí Sönke Ahrens ve své knize o metodě Zettelkasten.
Pro aplikování Zettelkasten do praxe doporučuji knihu "Antinet Zettelkasten" od Scott P. Scheper.

07.11.2022 1 z 5