Zvonící cedry

Zvonící cedry https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28478/mid_zvonici-cedry-ayW-28478.jpg 4 71 12

Zvonící cedry Ruska série

Zvonící cedry Ruska, kniha druhá. Ubezpečuji Vás, vážení čtenáři, přestože popisuji neuvěřitelné události, sám jsem obyčejným člověkem. A stejně jako Vy se snažím pochopit. V současné době se mi stala blízkou a srozumitelnou jen Anastasiina věta o tom, že se k pravdě nedostaneme loudajíce se.

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Zvonící cedry

Звенящие Кедры России , 1999

ditul
12.01.2024 5 z 5

Líbí se mi příběh Vladimíra, jeho myšlenkové pochody a jak se probouzí jeho vědomí. V prvním díle mě zaujaly informace o cedru, v tomto díle o dolmenech. Kdo ví, kolik neprozkoumaných pokladů ukrývá naše matička Země.

nemluva
28.10.2022 5 z 5

Čtu třetí knihu a už teď vím že přečtu a koupím celou sérii. Pořád u mě zůstává ten pocit: " je to co píše vůbec možné?" Ale nijak mi to nakazí pocit z knihy. Přináší to celé neotřelý nový pohled na celou naši společnost, spoustu věcí k zamyšlení. Dvojka byla pro mě o něco méně čtivá než jednička, protože se zabývá více autorovým životem jeho životními zkušenostmi, pohledem na svět. A i tak se mi četla dobře. Z právě čtené trojky mám moc dobrý dojem, je tam znát i posun u autora.

Elea
11.08.2022 2 z 5

Myšlenky a názory Anastásie a jejího dědečka určitě stojí za přemýšlení, ovšem Vladimír je stejně nesympatický jako v prvním díle, jeho názory na velikost a nadřazenost Ruska a především opěvování důstojníků KGB jsou pro mne nepřijatelné.

Bafy
26.04.2021 5 z 5

"Možná, že tato kniha je o tom, jací jsme byli. Nebo je o tom, jací bychom měli být." ...... já myslím že obojí.....

DYRKA98
03.08.2019 5 z 5

Taktéž dokonalá jako ta první.

popeluška
13.05.2019 5 z 5

I druhý díl se mi moc a moc líbil.Kniha je tak krásná, že to ani popsat nejde :-)

Maser
23.10.2017

Odloženo, nedočetl jsem. Buď jsem k tomu ještě nedospěl nebo to není můj šálek kávy. Uvidíme za nějaký ten čas. Kdybych měl hodnotit tak 1/5.

HaničkaVodička
07.06.2017 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla.

Faith
01.10.2016 3 z 5

Rozhodně lepší, než Anastasia...už se těším na další díly. Čte se to jedním dechem:-)

vlkcz
15.08.2016 3 z 5

Zhruba na úrovni prvního dílu. Skvělé myšlenky, které jsou znehodnocovány na odiv dávanou vyvoleností Ruska a vina dávána zkaženému Západu, jako kdyby komunistický, korupcí prolezlý aparát, který zatahuje Rusko do stále hlubšího bahna, nestvořili lidé, které sami Rusové považují za největší Rusy historie.
Možná, že původně kniha byla určena pouze pro Rusy a měla jim dodat naději i víru.
Bezdomovec - důstojník KGB - hezky nahrazuje Saula, který se změnil v Pavla, jenže následné oslavování "hrdinů" z KGB, kteří "nastavovali hruď a záda kulkám", když likvidovali nepohodlné režimu, včetně tisíců upřímně věřících, kteří jsou v průběhu knihy oceňováni, to mi už hlava (ale upřímně řečeno ani srdce) nebrala. Ale koneckonců, mě osobně, nic až tak brutálního neprovedli, takže jim vcelku nemám co odpouštět, to je věcí těch, kterým životy ovlivnili větší mírou. Jen ti mrtví jim už asi neodpustí.
Asi ještě nejsem tak duchovně na výši, abych pochopil a přijal tyhle non-sensy.

witko
05.02.2016 4 z 5

Opět moc hezké čtení.

Anna 13
02.09.2015 3 z 5

Druhá kniha je ve srovnání s první knihou o dost slabší a nudnější... Vadilo mi tam moc povídání o práci a podnikání a penězích. Moc se mi líbila historka z bezdomovcem. Je zvláštní, co vše se skrývá za logem této série... Stýskalo se mi po Anastasii, která tam byla o poznání méně a knihu jsem chtěla i odložit, ale vydržela jsem a koncem jsem byla nadšená.
Kniha začne krásně a moudře, ale uprostřed se to trochu zasekne na té pitomé práci a ke konci se to zase hezky rozjede.
Škoda, ale knize jsem nakonec dala jen tři hvězdičky.

Nemohu se dočkat třetího dílu, který bude určitě nádherný...

Vladimir Megre (p)
běloruská, 1950