Zvláštny utorok

Zvláštny utorok https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173696/zvlastny-utorok-173696.jpg 4 251 251

Pri policajnom zásahu na skrýšu drog zahynie policajt Kevin Stuart, najlepší priateľ Burka Basila. Jeho smrť zavinil Wayne Bardo, pravá ruka významného právnika Pinkieho Duvalla. Na súde Duvall obháji Barda, ktorého vyhlásia za nevinného. Burke však neustále spriha plány, aby Pinkiemu dokázal, že sa zaoberá obchodom s drogami. Zistí, že jeho jediným slabým miestom je jeho mladá žena Remy. Vymyslí plán ako túto ženu uniesť, ukryje ju v starej rybárskej chate, ale stane sa niečo neočakávané. Burke sa do Remy zaľúby a ona jeho lásku opätuje. Blíži sa rozhodujúce stretnutie medzi rivalmi, ktorá nová situácia len komplikuje...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Fat Tuesday , 1997

Pafy
04.10.2020 2 z 5

Hodně jednoduché, předvídatelné... Asi nic, co bych si přečetla znovu.

Malinche128
02.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Dávno som nečítala takú pútavu knihu... Jedna z najlepších. Vrelo odporúčam.

lifeoptimist
05.08.2020 5 z 5

Kniha čtená v rámci čtenářské výzvy, autorku znám, takže jsem věděla, že by to mohlo být zábavné... i když jsem už více méně věděla, kdo je onou krysou, tak mi to nevadilo. Oddechové čtení a rozhodně v budoucnu sáhnu po dalších knihách autorky

crazyslunicko
29.07.2020 5 z 5

Knihu jsem si přečetla v rámci čtenářské výzvy. Dle komentářů níže jsem měla trochu strach, že mě kniha nebude bavit, ale opak je pravdou. Děj plynul přirozeně a v závěru krásně vygradoval a tak to má přesně být. Remy byla pouze jakousi "Barbie" ve zlaté kleci a Burke pěkně nasra... policajt, který bere spravedlnost do vlastních rukou. Duvall je manipulativní a sobecký parchant a to nemluvím o jeho kamarádovi nájemném vrahovi. Kniha se mi celkově líbila. Určitě si přečtu další :)

bigben
17.07.2020 2 z 5

Začetla jsem se v podstatě jen kvůli názvu....velmi lehké oddechové čtení....

Nerissa
15.07.2020 2 z 5

Mě se to nelíbilo. Detektivní zápletku jsem nečekala a ani tam nebyla. Co mi ale vadilo byly dialogy, které byly hrozně nepřirozené a strojené. Remy - hlavní hrdinka, byla docela fajn. Ale Basile? To byl prostě hajzl. Tři čtvrtě knihy nadává Remy do kurev nebo děvek a najednou ze stránky na stránku ji miluje? A proč? Protože má pěkný prsa, krásnej zadek a ..? No nevim, no. A proč se zamilovala ona do něho to už nepochopím vůbec... Co víc k tomu napsat? Prostě jsem nebrala logické pochody, které se tam odehrávaly. Zrádce v policejních řadách byl jasný od začátku, protože prostě stereotyp... Jestli se vám líbil námět, tak raději vyzkoušejte Hodná holka. O moc lepší. Možná to není tak akční, ale aspoň to dává smysl.

Parwana
06.07.2020 5 z 5

Paráda, té knížce nechybělo vůbec nic. A tu milostnou story jsem si užívala, protože něco takového jsem si v knize přečíst už dlouho přála ;)

alabra
10.06.2020 3 z 5

Taky se mi hůř prokousávalo první třetinou knihy, děj vázl, příběh nijaký. Nakonec se z toho vyvinula poklidná nenáročná detektivka s romantickým závěrem - padouch byl potrestán, spravedlnost a kladní hrdinové odměněni. Bez čtenářské výzvy bych to asi nečetla.

Beruska18
26.05.2020 3 z 5

Z počátku příběh trochu drhl, nemohla jsem se začíst a taky jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale nakonec z toho byl hezký detektivní román s milostnou zápletkou

ujunka
10.05.2020 3 z 5

Nevím, co si mám o knížce myslet, začátek trochu drhl, pak se ale příběh rozjel a četlo se to samo. Remy mi byla sympatická hned. Burkeho jsem si zrovna neoblíbila. Podtrženo a sečteno - ušlo to - 3 hvězdy

Awča
25.04.2020 3 z 5

Překvapivě dlouho jsem se nemohla začíst. Po půli se příběh konečně rozjel, i když romantická zápletka někdy přebíjela tu detektivní. Nebylo to špatné čtení, ale úplná pecka to také není.
Také obálka mě úplně neoslovila.

prestiggio
17.04.2020 3 z 5

Ale, no tak hej. Dalo sa. Taka klasická oddychová lovestorka. Ak potrebujete relax a nepremyslat nad hlbokými úvahami skrytými v texte tak toto je vhodná voľba. Hlavne keď čitateľ už na začiatku knihy vie ako to skončí.

Lucie846
06.03.2020 5 z 5

Knížka byla moc pěkná

Boby17
20.02.2020 3 z 5

Druhý úkol ČV 2020 mě přivedl k příběhu Sandry Brownové. Souboj dobra se zlem probíhal v atraktivním prostředí New Orleansu a v přilehlých bažinách. Padouch právník a jeho poskoci byli opravdu odporní, slizcí a brutálně násilní, takže žádné slitování u mě nenacházeli a ani nenašli. A nakonec v důsledku ještě horším se ukázal zrádce v řadách policie. Jinak ale žádná hitparáda, za průměrnou knížku dávám 3,4 hvězdy, tak to zaokrouhluji na tři celé.
A obálka je dost nepovedená.

cukrovka
08.02.2020 5 z 5

Knížky této autorky mám moc ráda. Vždy dokáže správně odměřit napětí, dobrodružství a romantiku. Ani tato knížka není výjímkou. Příběh nám vypráví o korupci, manipulacích, zločinech, touze po pomstě a spravedlnosti.

Jenny055
26.01.2020 4 z 5

Štyri hviezdičky dávam preto, lebo som bola prekvapená, že sa mi kniha celkom páčila. Kedysi dávno som čítala pár kníh od Sandry Brown, bola to " čistá romantika", a dnes už po knihách tohto typu nesiaham. Kvôli čitateľskej výzve som si vybrala túto knihu a nebola som sklamaná. Nevedela som, že Sandra Brown píše aj detektívky. A keď je tam aj trochu romantiky, tak je to celkom fajn.

marimari
25.01.2020 4 z 5

Napínavá romantika s dobrým koncem. Malé osvěžení po množství ponurých příběhů plných psychopatů.

Arsi
16.01.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá a protože je od S. Brown, tak nechyběla ani romantika.

zuzana4291
11.01.2020 4 z 5

Hezká oddechová knížka, prolíná se detektivka a romantika s dobrým koncem. Hezký příběh, i když ze začátku hodně smutný.

jinbr
02.12.2019 5 z 5

kniha a příběh se mi moc líbil. Jména mě nemátla, i u nás používáme často střídavě obě jména. Závěrečné rozuzlení bylo zajímavé, bylo tam pár moc hezkých obratů a zajímavých dokončení u jednotlivých aktérů. Já byla spokojená

detektivní a krimi romány pro ženy

Sandra Brown
americká, 1948