Zvířata, naši bratři

Zvířata, naši bratři https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232975/zvirata-nasi-bratri-232975.jpg 5 4 4

Autor, který přežil koncentrační tábor v Dachau napsal tuto knihu po válce jako vyjádření svého postoje k zabíjení a často i mučení zvířat. Je psána formou dopisů, v níž autor odpovídá imaginárnímu pisateli.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , S-Press

Die Tierbrüder , 1947

Mercatino
26.07.2016 5 z 5

Knížka "nutí" k zamyšlení a přehodnocení toho, co je pro naši společnost normální. Proč vůbec nepřemýšlíme nad tím, co děláme a jak se chováme? Autor nenásilně popisuje svůj pohled na živé bytosti. Nemůžu jinak, než souhlasit s tím, co je v knize popsáno. Tento autor je pro mě velkou inspirací. Kéž by více lidí přemýšlelo alespoň z části podobně.

Osvětim začíná tam, kde člověk stojí na jatkách a pomyslí si - vždyť jsou to jen zvířata. Theodor Wiesengrund Adorno

whack
18.03.2015 5 z 5

S citom písaná útla knižka, v ktorej autor neagresívne poukazuje na problematiku nášho zaobchádzania so zvieratami, najmä získavania mäsa pre konzumáciu. Pokorná kázeň muža, ktorý prežil koncentračný tábor, a aj preto neberie život žiadnej živej bytosti ľahostajne.