Zvěrolékař na cestách

Zvěrolékař na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442788/bmid_zverolekar-na-cestach-Z9n-442788.jpg 4 45 22

Autor si ve svých třiceti letech už stihl vybudovat praxi na britském venkově a zároveň procestovat kus světa od africké džungle, přes východní Asii až po Nový Zéland. V jeho příbězích se objevují tradiční i netradiční zvířecí pacienti, jako jsou labuť, pásovec, fretka, nosorožec, pakůň či vakoveverka. Vesměs jde o veselé historky, jednou autor řeší případ leguána, který spolkl zásnubní prsten majitelky, jindy honí klokana po britské klinice a pak zase omylem v Austrálii naočkuje špatné stádo krav. Milé zábavné povídání, díky veliké rozmanitosti druhů i prostředí, v němž se příběhy odehrávají, je kniha příjemně čtivá a nehrozí, že by mohla nudit či se opakovat.... celý text

Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Travelling Vet , 2018

1amu
23.09.2020 4 z 5

Milovníci knih Geralda Durrella, případně Jamese Herriota mohou být zklamáni. Autor sděluje čtenáři o čem ta veterina vůbec je. Nebere si servítky, ale z jeho psaní je na první pohled vidět jak svou profesi miluje.
Jeho výhodou bylo, že toho procestoval po širém světě opravdu hodně a má vzácný dar zaujmout čtenáře ihned od první kapitoly.
Nejvíce mne zaujal příběh tří mladých slonů- samců (25 roků). V rezervaci se nejspíše nudili a tak se vydali "do světa". Jenže když se tato povedená trojka přiblížila k osadám farmářů (Jihoafrická republika) situace začala být kritická. Slon, zejména mladý zkonzumuje v průměru 150 kg všeho co mu chutná, a to každý den. Zde šlo skoro o půl tuny a je samozřejmé, že se farmářům nelíbilo, když každý den zjišťovali vzniklou škodu po trojici gurmánů, kterým ještě na potvoru chutnala nejvíce manga a pomeranče.
V JAR to mají zařízeno dobře. Působí zde organizace Elephants Alive, která operativně zasahuje, plánuje operace a také je financuje. Dva vrtulníky jsou v tomto případě minimum. K tomu tým střelců-uspávačů slonů, místních stopařů a nakládací technika k zpětnému odvozu do rezervace. Je potřebná, přečetl jsem si, že jeden slon má průměrnou váhu 6 tun !
Čtenář si opravdu počte a nejen o slonech.

Jane2016
09.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha! :)

životopisy, biografie zvířata, fauna zvěrolékaři

Autorovy knížky

2020  80%Zvěrolékař na cestách

Kniha Zvěrolékař na cestách je v