Zvědavé ženy ekniha

od:


Koupit

Komedie o třech dějstvích. Komedie, která se vysmívá žárlivosti manželek. Jejich podezření se ukáží jako bezdůvodné, když vyjde pravda na povrch a dozvědí se, proč vlastně jejich muži chodili jejich muži k pěkné vdově - paní Lucrezii. Komedie o třech dějstvích. Znění tohoto textu vychází z díla Zvědavé ženy tak, jak bylo vydáno v Praze nakladatelstvím Dilia v roce 1961. Pro potřeby vydání Městské knihovny v Praze byl text redakčně zpracován....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423687/big_zvedave-zeny-pwf-423687.png 4.311
Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: (ekniha), Městská knihovna (Praha)
Originální název:

Le donne curiose


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zvědavé ženy

lucie.dc
21.02.2020

Takove jsme my zeny :D
Doporucuji jako povinnou cetbu muzum, aby vedeli, ze za to, jake jsme, nemuzeme.... je to proste dane :D

Gweny
18.06.2019

Komedie, která má velmi rychlý spád. Líbily se mi dialogy, které měly šťávu, nebyly nudné a zbytečně dlouhé a rozvláčné. Žádné zabíhání do detailů a zbytečné protahování - hurá rovnou na věc. Tak by mohlo znít motto dramatu.
Úplně nejvíc mě pobavilo připodobnění ženských nálad k počasí v rozmluvě Ottavia s Florindem: "Drahý příteli, moje dcera je prostě žena jako každá jiná. Má dobré chvíle a má špatné chvíle. Musíte se zařídit podle počasí. Radujte se z jasného nebe, utíkejte při zahřmění a když začnou lítat blesky, schovejte se a doufejte, že zas vyjde sluníčko."
Za mě skvělá oddechovka na jeden večer.