Ztroskotání

Ztroskotání https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356348/bmid_ztroskotani-Qvg-356348.jpg 4 144 52

Lillian a Dave přežili leteckou havárii a trvalo téměř dva roky, než se dostali z pustého ostrova zpátky domů. Vracejí se k rodinám, ale jejich život už není jako dřív. Odmítají říct, co se po pádu letadla skutečně odehrálo, a novinářům i veřejnosti předkládají smyšlené historky. Jak dlouho jim lhaní vydrží a co se vlastně pokoušejí skrýt? Veřejnost je jejich příběhem fascinovaná, novináři jsou zvědaví, ale kartami zamíchá až drzá reportérka Genevieve. Je neodbytná, protože cítí, že za rouškou propracovaných lží zůstávají znepokojivé otazníky. Trávit čas na neobydleném kousku země uprostřed oceánu je děsivé, ale žít s temným tajemstvím je horší…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Wreckage , 2015

Marfulka007
10.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Velmi čtivá kniha, nedala mi přestat číst... Pravda je, že jsem taky čekala nějaký více "wow" důvod proč lhát. Hlavně teda co se týče smrti Margaret a Kenta, tam jsem to vůbec nechápala. Co se týče Paula, tak mi to dávalo už větší smysl. Konec překvapivý a i když já mám happy-endy ráda, tak tady to bylo možná až moc zidealizované... Jinak ale doporučuji, čte se dobře, rychle, je napínavá tak akorát, taková letní oddychovka.

koolsavage
17.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Zakončeno zbytečným happyendem. Jinak mě ovšem kniha bavila, popis života na ostrově je autentický, že vás vtáhne a donutí přemýšlet nad tím, jak byste se zachovali vy ve stejné situaci.

ZuzaKoza
04.06.2021 4 z 5

Mě to bavilo.. Kniha je super čtivá,pořád nutí hltat kapitolu za kapitolou..
Baví mě příběhy na téma "přežití" kohokoliv kdekoliv..
Jen... Jednu hvězdu ubírám, za konec... Takhle to skoncit nemělo..samozřejmě záleží na každém. já fandila konci jinému..
A ještě jedna věc mi v příběhu chybí. A to popis, jak vlastně byli zachráněni? Ne, že by to mělo na něco vliv,ale...

Hvězdinka
26.04.2021 3 z 5

Čtivé, předvídatelné, happyendové. Celou dobu jsem čekala nějakou pecku, kvůli které dotyční lžou, nedočkala jsem se. Jednoduše shrnuto, neurazilo, nenadchlo.

Allla9
02.01.2021 4 z 5

Čtivý příběh založený na lži. Celý děj je předvídatelný, ale dobře napsaný.

Pralinka1910
07.10.2020 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné - dokonce bych řekla, nad očekávání dobré. Reálně a zajimave vymysleno, čtive napsáno. Jednu hvězdičku ubiram za Paula, o kterém jsem netušila, kde se vzal a je zmiňován od poloviny příběhu, a až ke konci dojde k objasnění. Pořad jsem měla pocit, ze jsem něco přeskočila nebo přehledla. Ale jinak fajn čtení!

haki34
09.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Z knihovny...
!!!! SPOILERY !!!!
Navzdory rozsahu stran jsem přečetla za jedno odpoledne - ano, tušíte správně, je čtivá a čte se dobře (samozřejmě až na výjimky, které mi lechtaly mandle...třeba "smaragdové oči", "jiskření", "krémová pokožka barvy podmáslí" - jako kefír ?? fakt???)
Autorka navštěvovala kurzy tvůrčího psaní a zejvně se vyplatilo. Povedlo se jí napsat celkem dobrý román o trosečníkách...
Příběh běží ve 2 liniích - vykládá David nebo Lillian a u bou se pak ještě střídá minulost a přítomnost. Neustále narážíme na nějaké lži a čekala jsem, jakéže hrozné tajemství z toho vypluje..a kdo je Paul, jsem si tipla správně.
Od začátku je jasné, že hlavní hrdinka musí skončit s nějakým chlapem, ideálně se sympatickým fešákem..ouha, přežije ale i zákeřný pilot, který je však před svým koncem naučí lovit, rybařit a pomocí brýlí rozdělat oheň (gratuluji, já teď o víkendu bojovala celkem neúspěšně s křesadlem, jediným výsledkem je puchýř na ukazováčku a vědomí toho, že to chce grif, a už vím, kdo mě to naučí ;))).

Aby to bylo zajímavější (modří už vědí -- Modrou lagunu známe, ne ??) vyskytne se i miminko..akorát je celkem zajímavé, že bez komplikací otěhotněla i dítě donosila a porodila se zavedeným nitroděložním tělískem ?? a sice bylaa lehce podvýživená, ale ve finále vše zvládla velmi dobře...akorát škoda Paula. Že umřel, a jak umřel...více bych pochopila třeba nějakou infekci, ale budiž..Samozřejmě , kdyby přežil, zkazilo by to autorce celu pointu a zápletku s tajemstvím a klamstvem.

no, ale ani to by mi až tak nevadilo, ba jsem i chvíli o 4* uvažovala, ale ten konec mě dorazil...Můj otec je můj bratr a moje babička mojí matkou, nebo jak se to říká ?? absurdní míchanice, dadrování vajíček, nádherné usmíření všech párů a nafurt budeme kamarádi...to už bylo na mě moc.

Zhrnu : dobrá oddechovka, trochu přitažená za vlasy, ale díky tvůrčím kurzům čtivá, nevšímejte si výrazy jako již zmíněné "smaragdové oči" a podobně a dejte si dobré kafe a nohy nahoru. Dobré 3*

LucyA7
03.05.2020 4 z 5

Oddechové čtení, konec mi přišel jako až příliš nereálný happyend.

Arev122
23.02.2020 3 z 5

Námět se mi líbil, ztroskotání a první část pobytu na opuštěném ostrově mě vtáhl do děje, ale pak už mě to připadalo příliš " románové "

prcek19
22.01.2020 3 z 5

Nedokážu si představit, jaké to muselo být, žít na opuštěném ostrově..obávám se, že já bych tam dlouho nevydržela a proto obdivuju Lily a Dave, že to zvládli..dobře napsaná kniha, která rozhodně stojí za přečtení..moc se mi líbilo, jak se prolínala minulost a přítomnost..jen sem čekala jiný konec, i když i tento se dá pochopit

Martinaa24
12.10.2019 5 z 5

Dobrodružná a velmi napínavá knížka, která se četla jedním dechem

jana0345
24.07.2019

Za mě naprosto předvítalný příběh s vykonstruovaným happyendem.

laura
17.07.2019 5 z 5

"Kdo lže ten krade a pak visí
kdo lže ten vždycky ublíží si
lež je šminka která hyzdí tvář
lež je účes který nesvědčí
Ať podívá se do zrcadla lhář
ať se sám o tom přesvědčí..."

Nejspíš to nejde vyjádřit líp, ale stejně... Lžeme, podvádíme, obelháváme druhé i sami sebe, namlouváme si, že nelze jinak - ale koho nejvíc klameme? Ty druhé nebo sebe?

Kniha o přetvářce, o lžích, které vám přerůstají přes hlavu, o tom, jak se vám život může změnit v jediném okamžiku, o rozhodnutích, která nemůžete změnit a o nichž netušíte, že vás ovlivní na celý zbytek života. O lásce, něze, vášni, o pochopení, důvěře, o bolesti. O všem, co skrýváme v srdci a o čem nemluvíme. Příběh lidí, kteří se neznali, ale museli se spolehnout jeden na druhého, museli spolu žít v podmínkách, které si my zhýčkaní dobou vlastně neumíme ani nechceme představit. Příběh, který se možná stal a možná si ho jen kdosi vymyslel, ale který před vámi ožije a bude vás nutit neustále obracet stránky, abyste už věděli...

Příběh o tom, že být lidmi je možná stejně těžké jako bojovat - ať už o zachování si zdravého rozumu, hrdosti, lidskosti, nebo jen prostě přežít. O vině, kterou si v sobě neseme a která nás nikdy neopouští. O pochybnostech. Příběh, který ve vás vzbudí spoustu otázek, protože: Co se tam vlastně tedy stalo? A i když už tušíte, stejně vás podebere a semele - tak jako mě. Konec byl možná nereálný, ale to nemění nic na tom, že mě dokázal rozbít.

Je to totiž především příběh o síle člověka, přátelství, víře a lásce - lásce, která má mnoho tváří. Takže: Proč ne? ;)

Je horší tonout v oceánu nebo se utápět ve lži?

Co myslíte? To nechám na vás...

pavlinka0250
18.06.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, postupně ale příběh nabíral grády a já už nutně potřebovala vědět, jak to celé dopadne.
A hlavně !!!!
Kdo je sakra Paul ??? !!!
Za mě spokojenost a doporučuji k přečtení.

Ivulka432
24.03.2019 5 z 5

Za mě nevšední příběh a myšlenka - prolínání minulosti se současností vůbec nevadilo. Připomíná mi to motto: "Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál, tak jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit." Takže je to opravdu k zamyšlení, zda všichni jednali nebo nejednali správně, to ať posoudí čtenář sám. Knížka se čte sama a jdu si přečíst další knihu od této autorky.

L.Helena
23.03.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, hned jsem se začetla a prostě se nedala odložit. Napínavá a úžasně čtivá od začátku až do konce. Obvykle mi moc nesedí knížky, kde děj přeskakuje z jedné časové linie do druhé, ale tady mi to vůbec nevadilo.

Pípasek
05.03.2019 4 z 5

Je horší tonout v oceánu, nebo se utápět ve lžích?
Otázka, kterou je prostoupen celý děj knihy, dvou zbývajících postav Davida a Lily. Kniha se čte dobře, současnost se střídá s dvouročním nuceným pobytem na pustém ostrově

PaniJani
02.03.2019 3 z 5

Když člověk pomine a neřeší nějaké věci, které knize ubírají na reálnosti, tak je to příjemná oddechovka, která se čte hezky.

bookcase
31.10.2018 4 z 5

Líbil se mi námět i příběh jako takový, bohužel však ani z jeden hrdinů mi nebyl moc sympatický. Příliš mnoho tajemství?. Nevím.

kusma
22.10.2018 3 z 5

Půlku knihy jsem probrečela, chytla mě v citlivém rozpoložení. Každopádně, kniha je čtivá, spojení minulosti a přítomnosti se mi líbilo. Hezký ukazuje necitlivost tisku a jeho touhy po informacích,resp. senzacích.

láska letadla ostrovy tajemství letecké katastrofy havárie

Emily Bleeker
americká