Ztracený Měsíc

Zcela ojedinělá kniha českého žurnalisty, který se již desítky let zabývá otazníky, jež se objevují kolem lidského dobývání kosmu. Vynikající text, mapující nejen historii dobytí Měsíce, ale i to, proč jej následující generace „ztratila“. Autor, popularizátor vědeckého zkoumání vesmíru a redaktor časopisu VTM Science, klade důraz na prokazatelná fakta, jednu z částí knihy však věnuje i podrobnému přehledu nejčastějších „konspiračních teorií“, které někdy pobaví, ale při nichž často i mrazí v zádech... Kniha, výjimečná i osobním přístupem autora, obsahuje téměř 400 dokumentárních fotografií, technické dokumentace a projektů, které byly ještě v nedávných letech „top secret“, a je ojedinělá nejen tím, jaké klade otázky, ale i tím, jak na ně odpovídá. Ztracený Měsíc je skvělé čtení o jednom z největších dobrodružství lidské historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3070/ztraceny-mesic-3070.jpg 4.98
Literatura naučná, Historie, Vesmír
Vydáno, Beletris

Kniha Ztracený Měsíc

encyklopedie

..tohle jsem objevil, že nemám oznámkované..a páč bylo vysvědčení, tak zde vysvědčení taky,
pět hvězd a 100% ..... kniha je pro fandy kosmonautiky jednou z perel..........

Meybe-

V českých luzích a hájích ojedinělá kniha o kosmonautice. Ukazuje neotřelý pohled na to, proč jsme se vzdali dobývání Měsíce. Kniha je velmi čtivá a přístupná doslova každému. Chválím autorův styl a nadčasové myšlenky, které předběhly svou dobu. Tuto knihu považuji za vůbec jednu z nejlepších knih českého autora o kosmonautice u nás vůbec. Pokud bych měl něco vytknout , tak pár nepřesností, ale nad tím se dá přivřít oko, protože laik to myslím ani nepozná. Dále bych měl výhrady k obrázkům, které občas nesouvisí s textem. To jim však nic neubírá na originalitě.
Moc se mi líbí formát knihy i použitý papír. Díky autorovi za tento výjimečný počin. Četlo se to opravdu dobře.

vitek.sk
10.09.2014

Špičková kniha která se zabývá historií raketové techniky. Převážně před druhou světovou válkou, během ní a těsně po ní. Popisuje sny tvůrců prvních raket o meziplanetárních letech, první pokusy s kapalinovými raketami, první organizace sdružující tyto odborníky nebo odraz této jejich práce v umění. Nechybí ani kapitola o konspiračních teoriích, kterou bych dal všem jako povinnou četbu... :-) Podobné informace jinde nenajdete, většina knih o kosmonautice se zaměřuje spíše na 60. a pozdější léta. Zaslouženě tedy 5 hvězd.

PeBl
24.07.2014

Dobývání vesmíru tak trochu jiným pohledem - pohledem žurnalisty, který popisuje jak známé tak i málo známe fakta se zaměřením na možné příčiny ztráty zájmu o dobývání vesmíru pilotovanými lety. Proč již člověk nelétá do vesmíru? Proč nepokračují pilotované lety na Měsíc? Proč se člověk nevydal dál než na Měsíc? Zde autor předkládá možná vysvětlení z hlediska faktů, tak i více nebo méně pravděpodobné konspirační teorie, které způsobili ztrátu zájmu o Měsíc.
Ojedinělá kniha jak svým pojetím dobývání vesmíru tak i množstvím obrazových příloh.

cesty na Měsíc

Petr Tomek