Ztracený Měsíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zcela ojedinělá kniha českého žurnalisty, který se již desítky let zabývá otazníky, jež se objevují kolem lidského dobývání kosmu. Vynikající text, mapující nejen historii dobytí Měsíce, ale i to, proč jej následující generace „ztratila“. Autor, popularizátor vědeckého zkoumání vesmíru a redaktor časopisu VTM Science, klade důraz na prokazatelná fakta, jednu z částí knihy však věnuje i podrobnému přehledu nejčastějších „konspiračních teorií“, které někdy pobaví, ale při nichž často i mrazí v zádech... Kniha, výjimečná i osobním přístupem autora, obsahuje téměř 400 dokumentárních fotografií, technické dokumentace a projektů, které byly ještě v nedávných letech „top secret“, a je ojedinělá nejen tím, jaké klade otázky, ale i tím, jak na ně odpovídá. Ztracený Měsíc je skvělé čtení o jednom z největších dobrodružství lidské historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3070/ztraceny-mesic-3070.jpg 4.98
Žánr
Literatura naučná, Historie, Vesmír
Vydáno, Beletris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ztracený Měsíc

Přidat komentář
encyklopedie
30.06.2020

..tohle jsem objevil, že nemám oznámkované..a páč bylo vysvědčení, tak zde vysvědčení taky,
pět hvězd a 100% ..... kniha je pro fandy kosmonautiky jednou z perel..........

Meybe-
04.03.2020

V českých luzích a hájích ojedinělá kniha o kosmonautice. Ukazuje neotřelý pohled na to, proč jsme se vzdali dobývání Měsíce. Kniha je velmi čtivá a přístupná doslova každému. Chválím autorův styl a nadčasové myšlenky, které předběhly svou dobu. Tuto knihu považuji za vůbec jednu z nejlepších knih českého autora o kosmonautice u nás vůbec. Pokud bych měl něco vytknout , tak pár nepřesností, ale nad tím se dá přivřít oko, protože laik to myslím ani nepozná. Dále bych měl výhrady k obrázkům, které občas nesouvisí s textem. To jim však nic neubírá na originalitě.
Moc se mi líbí formát knihy i použitý papír. Díky autorovi za tento výjimečný počin. Četlo se to opravdu dobře.


vitek.sk
10.09.2014

Špičková kniha která se zabývá historií raketové techniky. Převážně před druhou světovou válkou, během ní a těsně po ní. Popisuje sny tvůrců prvních raket o meziplanetárních letech, první pokusy s kapalinovými raketami, první organizace sdružující tyto odborníky nebo odraz této jejich práce v umění. Nechybí ani kapitola o konspiračních teoriích, kterou bych dal všem jako povinnou četbu... :-) Podobné informace jinde nenajdete, většina knih o kosmonautice se zaměřuje spíše na 60. a pozdější léta. Zaslouženě tedy 5 hvězd.

PeBl
24.07.2014

Dobývání vesmíru tak trochu jiným pohledem - pohledem žurnalisty, který popisuje jak známé tak i málo známe fakta se zaměřením na možné příčiny ztráty zájmu o dobývání vesmíru pilotovanými lety. Proč již člověk nelétá do vesmíru? Proč nepokračují pilotované lety na Měsíc? Proč se člověk nevydal dál než na Měsíc? Zde autor předkládá možná vysvětlení z hlediska faktů, tak i více nebo méně pravděpodobné konspirační teorie, které způsobili ztrátu zájmu o Měsíc.
Ojedinělá kniha jak svým pojetím dobývání vesmíru tak i množstvím obrazových příloh.