Ztracený dopis

Ztracený dopis https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360984/mid_ztraceny-dopis-CuH-360984.jpg 4 226 83

Rakousko 1938. Kristoff je mladý učeň židovského mistra, rytce známek. Když během Křišťálové noci jeho učitel zmizí, je Kristoff nucen vytvářet známky pro Němce a současně spolu s milovanou Elenou, temperamentní dcerou svého učitele, a rakouským hnutím odporu rozesílá tajné zprávy a padělá dokumenty. V brutálním válečném chaosu Kristoff musí najít cestu, jak zachránit svou lásku i sebe. Los Angeles, 1989. Katie Nelsonová se rozvádí a dělá si pořádek v domě i v životě. Přitom narazí na sbírku známek svého otce, který trpí Alzheimerovou nemocí a nedávno se musel přestěhovat do domova pro seniory. Katie se rozhodne nechat sbírku ocenit; Benjamin, znalec, kterému ji předloží, v ní najde neobvyklou rakouskou známku z období II. světové války, nalepenou na neotevřeném dopise. Katie a Benjamin se spolu pustí do pátrání po adresátce, při němž odkryjí příběh vášně a tragédií, sahající napříč historickými érami i kontinenty. Romantický, dojemný a poutavý román Ztracený dopis je příběhem lásky, která neumírá.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Lost Letter , 2017

iveetka
09.01.2018 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha. Příběh se mi neskutečně líbil i přestože "romány" nejsou mým oblíbeným žánrem. Určitě doporučuji přečíst.

Barbucha12
31.12.2017 5 z 5

Nadherne cteni a smutny pribeh. Urcite doporucuji

Hanisek
16.12.2017 5 z 5

Když jsem knížku objevila říkala jsme si, že to bude přiběh, který zopakuje něco, co už tu bylo mnohokrat před tím. Záhada nalezeneho dopisu 50 let stareho, láska za dob valky a tajemstvi, co čekalo 50 let na objeveni. V podstatě to tak bylo, ale tak neuvěřiteně propojeny a užasně napsaný přiběh jsem nečekala. Ani to že posledních 30 stran jsem snad ani nedychala a utírala si slzy (dojetí či nespravedliveho osudu). Za mě kniha roku.