Ztraceno v písku

Třetí historický román talentované spisovatelky Ivany Špičkové se začíná odvíjet roku 1662. Loď Santa Charlotta převáží malé křesťanské děti do italského Palerma. Ve Středozemním moři je však loď přepadena piráty a děti jsou prodány. Jejich další osudy v muslimském otroctví se v tomto strhujícím románu čtou jedním dechem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232421/ztraceno-v-pisku-232421.jpg 4.323
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Millennium Publishing

Kniha Ztraceno v písku

Kimon
22.03.2018

Jsem zaměřen především na historické romány. Zmlsán mimo jiné Vlastimilem Vondruškou a jeho Přemyslovskou či Husitskou epopejí jsem v knihovně sáhl po údajně historickém románu "Ztraceno v písku". Ve vší úctě k autorce nemohu považovat tuto knihu za historický román, ale pouze za dobrodružně akční román pro -náctileté čtenáře, zasazený do exotického prostředí otrokářského období v Alžíru a Maroku. Ano, je to výborný román pro nenáročné akcechtivé čtenáře, ale to je tak všechno. Historiografickými fakty se autorka nezabývá, jde pouze jen a jen o dobrodružství. Knihu bych přirovnal k filmové serii Indiana Jones (prostředí Amazon, Tibet, Egypt) správně označenou dobrodružný/akční.

AlenaF
02.05.2017

Velmi čtivá kniha, napínavá.

milunka21
01.05.2017

Kniha se autorce opravdu povedla, je to hodně propracované a čtivé. Je vidět, že se autorka vyzná. :-)

moonikaa
21.04.2017

Krásná napínavá kniha, která čtenáře upoutá od začátku až do konce. Celou dobu jsem trnula aby to nakonec dobře dopadlo. Jen je škoda, že kniha nemá pokračování. Všem vřele doporučuji!

luckalucka737
01.04.2017

Poutava knizka. Nechybi akce, zaujala me mozna az premira informaci z muslimskeho sveta. Pohled na otroctvi, nalezeni pratel na mistech necekanych. Pohled na otroctvi z dvou pohledu, Nell a Arnuada. To dalo knize dobry rozmer. Nechybi ani laska a zarlivost. Jako celek uricte povedene. Hlavne konec. Cele to napeti, zadny epilog, mozna muzeme doufat v dalsi dil. Urcite bych si nenechala ujit osudy tech tri.

TheMelorry
18.02.2017

Kniha se mi moc líbila a jsem z ní úplně nadšená. Od první strany jsem se do knihy začetla, je velice čtivá a není nouze o napětí. S hlavní hrdinkou Nell jsem napjatě prožívala její život a hned od první chvíle mi byla velice sympatická což se nestává vždy. I přesto, a možná přávě proto, že knihy z tohoto prostředí moc neznám a nečtu, jsem si knihu velice užila a moc se mi líbili i popisy ohledně prostředí a víry.
Za mě velmi zajímavá a hlavně povedená kniha.

kveta2613
14.02.2017

Velmi povedený příběh, který čtenáře vtáhne do děje přepadením lodi piráty.
Dále pojednává o životě Nell v otroctví, harému bohatého kupce, léčitelky a její cestě ke svobodě. Ukazuje, že nejen krása, mnohdy štěstí, ale i inteligence a statečnost měly své místo na zemi.

Kniha se velmi dobře čte. Příběh čtenáře nenudí, zajímavé je i vedení myšlenek o víře jak muslimské tak křesťanské. S hrdinkou jsem mnohdy prožívala pocity strachu, obav, štěstí, porozumění ale i starosti o druhé.

Co mě mrzí je, že kniha ještě kousek nepokračovala dále. Ráda bych si přečetla více ze života Nell a ostatních.

Tom.Majka
17.04.2016

Super knížka,četla jsem jedním dechem,zvlášť konec,kdy jsem byla napnutá,jestli se jim podaří dostat se do Salé.Rozhodně doporučuji všem kdo mají rádi romantiku i napětí,je to velmi čtivě napsané.Pokračování by mě též potěšilo....super,super.