Ztraceni v čase

Ztraceni v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27160/ztraceni-v-case-27160.jpg 4 211 66

Jedenáctiletý Martin tráví léto u babičky na vsi. Kdyby nedostal tu prokletou dvojku z chování, mohl už být u moře! Teď je na venkově, kde je pár chalup a jinak nic. Ještěže umí babička tak pěkně vyprávět! Martin vydrží donekonečna poslouchat o jejím malém bratrovi, který byl stejný rošťák jako on a kterého v Martinově věku zabil blesk. Jednoho dne se Martin vypraví do sousední vesnice a uprostřed cesty ho zastihne strašlivá bouře. Hromy burácí, na zčernalé obloze se klikatí blesky, když tu najednou tmu rozčísne ohromný záblesk doprovázený podivným fialovým zářením. Náhle všechno ztichne – jen po louce běží k vysokému stromu osamělý chlapec. Martin ho v běsnění živlů zachrání a posléze zjistí, že je to Lojzek, babiččin zemřelý bratr. Co se stalo, kde se to Martin octl? A kdo se vlastně ztratil v čase?... celý text

ivca79
20.12.2017 5 z 5

Koupila jsem jí dětem, ale nejprve jsem si jí přečtla sama. Na dětskou knížku mě vážně vtáhla do děje a měla jsem co dělat se odtrhnout, ale děti si na ní budou muset počkat. Myslím, že šestiletý je na ní ještě moc malý.
Pro větší děti si myslím, že bude super.

cecetka
11.12.2017 4 z 5

Zajimavy pribeh, ktery upouta a donuti se zamyslet. Myslim ale, ze styl psani je pro deti moc popisny, coz male ctenare muze odradit. Misty je kniha tak smutna, az jsme meli se synem slzy v ocich :' -(
Nicmene ji malym ctenarum doporucuji. Zejmena proto, aby si uvedomili, jak tezke detstvi meli jejich praprarodice a ze to, v cem dnes spatrujeme problemy, neni nic proti tomu, s cim se museli umet poprat nasi predci.

Adelaide777
20.10.2017 5 z 5

Jako malá jsem byla na besedě Petry Braunové a osobně jsem se s ni setkala. Tak už jen to byl důvod, proč si přečíst knihu "Ztraceni v čase".
Musím říct, že nejdříve se mi do čtení nechtělo a knihu jsem po několika pokusech odložila, ale jakmile jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Nádherný příběh o cestování v čase, který potěší nejen malé čtenáře. Za mě všech pět hvězdiček!

Petra148
20.10.2017

My sme ji četly ve škole už je to asi rok ale pořád si ji pamatuji od začátku do konce je to moc pěkná knížka

Isew
21.08.2017 5 z 5

Trochu jsem se obávala konce a očekávala jsem něco tak neobjevného, jako že se Martin po zásahu bleskem probudí v nemocnici z komatu a všechno byl jen sen. Autorka mě vyvedla z omylu. Konec byl, stejně jako celá knížka, zajímavý. Nejsem cílová skupina, přesto jsem si to užila.

Alf-cz
16.05.2017 5 z 5

Kniha mě velice moc bavila, je super. Tuto knihu jsem si přečetl pouze jednou, ale kdybych si ji musel nebo chtěl přečíst znovu, tak bych ani minutu neváhal. Knihu bych určitě doporučil dětem i dospělým, které zajímají fantasy knihy.
Určitě DOPORUČUJI !!!!!

kopec21
16.05.2017 4 z 5

fajn kniha,zajímavá,napínavá... měla takový kouzlo že mě nutila přečíst další a další kapitolu abych věděl jak to dopadne. Konec jsem trošku nepobral (tedy poslední kapitolu... pochopil jsem co se stalo ale měl jsem z toho takový divný pocit nechápavosti). I když jsem poslední kapitolu nepochopil tak mě knížka bavila. Určitě doporučuji. :)

buccaneerka
17.03.2017 4 z 5

Útlá, ale napínavá a zajímavě vypointovaná kniha pro děti/mládež. Navíc v roce 2016 vyšla s novou, atraktivnější obálkou. Jen mi je vždycky líto, když nás v knize opustí nějaká kladná postava a už se s ní nesetkáme.

FreddyFeasbear
27.11.2016 5 z 5

Pěkná kniha, moc se mi líbila

okureček
30.06.2016 5 z 5

Knížku jsem četla poprvé v 10 a moc ráda se k ní vracím. Příběh není nijak těžký na pochopení, opravdu moc hezky se to čte, někdy mi vážně běhal mráz po zádech a u konce mi vždycky vyhrknou slzy. Zařazuji ji za jednu z nejlepších českých knih. :)

MáťaŠlajer
25.02.2016 4 z 5

Čet jsem jako malý. Příběh zajímavý a knížku mám i ve čtenářském deníku. Postava má stejné jméno jako já, super :).

Evik30
15.02.2016 4 z 5

Knížku jsem poprvé četla ještě v pubertě. Pak jsem na ni zapomněla a po letech jsem se k ní vrátila. Žádné zklamání se nekonalo. Super fantasy příběh ze kterého občas běhá až mráz po zádech. Knížka se dobře čte a obsahuje spoustu zajímavých informací. Určitě doporučuju k přečtení!!

Krysa1769
03.01.2016 4 z 5

Četla jsem to kdysi, ve třinácti a už tehdy jsem si na tuhle knížku připadala velká, ale čert to vem, bavila mě, jak ještě nic od českých autorů.

Liliana2006
02.01.2016 4 z 5

docela hezké kniha se mi líbila .
Martin a Lojzek je povedená dvojka

Laduš17
21.10.2015 4 z 5

Četla jsem již před lety a vím, že mě kniha naprosto pohltila a moc mě bavila. :)

tisha8409
05.08.2015 5 z 5

Zajímavý konec .. knihu o prolínání času a "ztracení se" na poli v bouři jsem vůbec neočekávala. Nenapadlo by mne, že si tak mystické téma vezme na mušku právě žena.

Knihomura
06.04.2015 5 z 5

Skvělá.

Raven_Black
15.03.2015 4 z 5

Tuhle fantastickou knížku jsem četla už dávno a moc se mi líbila. Možná si ji někdy znovu přečtu ;)

felix6338
06.11.2014 odpad!

Absolutně nevhodné téma pro děti. Ztráta v čase, návrat zpět, setkání se s již další tak ztracenou je popsáno docela dobře, až na ten konec....ten je hrozný.

Brambram
15.06.2014 4 z 5

Příjemná dětská fantasy, klidně pro osmileté děti. Příběh rychle plyne, jen ten konec mi přišel trošinku zmatený.