Ztracená

Brilantní dánský thriller o chamtivosti, vraždě, podvodu a osudových rozhodnutích zavede čtenáře do malebných dánských rybářských vesnic, ale i do majestátních sídel a nebezpečného podsvětí Kodaně. Louise je mladá žena, které žije s přítelem Joachimem na malém ostrůvku Christianso, kde také provozuje kavárnu. Jednoho letního dne, během nejrušnějšího období roku, za ní přijde muž s tvrzením, že Louise je jeho manželkou Helene, která se beze stopy ztratila před třemi lety. Žena na fotografiích, které jí ukáže, se Louise skutečně velmi podobá. Policie se pouští do vyšetřování, při němž vychází najevo, že Louise má na hlavě jizvy po zranění. Mohlo by to být příčinou ztráty paměti?

Louise je skutečně Helene Söderbergová, dědička obchodního impéria, Edmundova manželka a matka dvou dětí. Musí se rozloučit s Joachimem a začít „nový" život či spíš se vrátit k tomu starému, na který si však vůbec nevzpomíná. Co se skutečně přihodilo té noci, kdy Louise/Helene zmizela? Děj intenzivního thrilleru je neustále dva kroky před čtenáři a zápletka nezadržitelně spěje k překvapivému rozuzlení.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/317341/ztracena-fTh-317341.jpg 478

Den Hemmelige Kvinde (2016)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Metafora
Počet stran:360
Překlad:Michaela Weberová
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7359-515-9

VIVINKAR

Výborná knížka, mohu jen doporučit!

intelektuálka

Tento dánský thriller je nabitý - je tu láska, nenávist, hamižnost, krutost - myslím si vybere každý. Čte se rychle a má spád. A vrahů je tu víc, touha po slávě a penězích je velká motivace.
Doporučím.

Janeee
07.12.2017

Velmi povedená kniha plná napětí. Doporučuji!

Brembelik745
20.11.2017

Zajímavý příběh s nádechem napětí. Dobře se čte. Kniha je zajímavě popisovaná z pohledu a vyprávění obou osob. Osobně mě bavily víc pasáže, kde partner "ztracené" pátrá po rozluštění případů, než ty které popisuje samotná hrdinka. Nečekané odhalení vraha. Zkrátka 4*, DOPORUČUJI

orinka3
20.11.2017

Za mě výborné čtení. Knížka má všecko, co má mít správná detektivka. Stupňování napětí, drsné, dech vyrážející pasáže a nakonec hluboké oddechnutí při rozuzlení všech záhad.

jana79
07.10.2017

Kniha byla dobrá a já i po měsíci vím o čem byla, ale v knihovně jsem si ji nenechala. Znám mnoho jiných autorů, kteří píší knihy daleko zajímavější.

NADEI
13.09.2017

Knížku jsem přečetla s chutí, jen konec se mi zdál takový jakoby uspěchaný. Celkem slušná knížka, určitě stojí za přečtení, ale na pět hvězdiček to není.

DatabazeKnih100
24.08.2017

Jak již někteří psali, kniha působí jako několik různých příběhů, které jsou do sebe tak nějak kostrbatě propleteny. Anotace slibuje mnoho, ale čtenář nakonec dostává oproti slibům velice málo.
Je to jedna z těch knih, u které si za měsíc už ani nevzpomenete, o čem vlastně byla.

Danago
19.08.2017

Od knížky jsem měla velká očekávání, anotace slibuje brilantní dánský thriller. Příběh o ztrátě paměti a novém šťastném životě na malém ostrůvku . Znovunalezení ztracené manželky , která je dědička obchodního impéria a matka dvou dětí. Vypadá to na opravdu skvělý a silný příběh. Škoda, že toto se nesplnilo.
Knížku jsem přečetla, ale žádná velká bomba to nebyla. Připada jako směs více knih . Nebyla špatná, spíše průměrná.

Barsine
25.07.2017

Přečteno s chutí, na začátku jsem byla řádně zmatená a měla jsem několik variant, jak to s Luisou a Helenou vlastně je, zápletka dobrá, její vyřešení taky dobré, úzkost z odloučení s milovanou osobou v takových chvílích, jakou hlavní hrdinové zažívali, by mě nejspíš odrovnala, ale zvládli to pěkně. Místy mi to připomínalo film s Nicolasem Cagem (8 mm). Každopádně kdyby se autor vyvaroval barvitého popisu některých milostných scén, které tam podle mě být ani nemusely (prostě mi tam nepasovaly), dala bych 5*.

Jessybelle
25.06.2017

Bombastická kniha... Četla se jedním dechem, zápletka super, stojí za přečtení. Jen si nejsem jistá se zařazením do žánru milostný thriller...

Micifuza
14.06.2017

Nejdřív jsem se na to dívala trochu skepticky ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.Originální příběh který se četl jedním dechem.

Jirinamac
02.05.2017

Moc pěkné čtení. Celou dobu jsem zvědavě očekávala, co to bude dál. V knížce se prolíná dávná minulost a současnost. Doporučuji.

koolsavage
25.04.2017

Napínavé. Mělo to spád. Pěkný jazyk. Díky rozdělení do krátkých kapitol to bylo hodně čtivé, navíc změny prostředí a postav v rychlém sledu tomu určitě přispěly. Sice mi přišlo, že když už si autoři nevěděli rady, tak použili "náhodu", ale myslím, že jako celek to bylo hodně fajn. (Ale nevím, proč knihu na tom otřesném přebalu označují jako milostný thriller).

Katka81
10.04.2017

Pro mě průměrný thriller, který mě zpočátku bavil, ale pak už méně a dočetla jsem ho z donucení. Nehodnotím ho úplně negativně, ale žádný velký dojem na mě neudělal.

hlina
12.03.2017

Děj mi nepřišel moc originální, ale knížka se četla dobře.
Místy je to velmi napínavé a neustále mě to nutilo přemýšlet, kde je pravda, co je správné a co ne...

Arsi007
08.03.2017

Pod pojmem milostný thriller si tedy představuji naprosto něco jiného. Milostné scény jsou tam asi tři a to navíc bez sebemenšího náznaku vzrušení :D Opomenu-li tuto skutečnost tak jde ale o výborný, chvílemi až drastický thriller, který nás v jedné příběhové rovině seznámí se zločinem dávno minulým, který zvrátil osud nejedné rodiny na několik desítek let dopředu a v rovině druhé s prostředím prostituce a různých úchylek. Takže nedoporučuji pro slabší žaludky. Sice tam nebylo nic, co byste už asi někdy předtím nezhlédli v nějakém akčnějším filmu, ale i tak. Pokud čekáte spíše vztahové drama o lásce tak tohle to rozhodně není. Za sebe doporučuji. Děj je napínavý a rozhodně i hodně čtivý :-)

Zoy
27.02.2017

Kniha určitě nebude patřit mezi mé TOP. Neurazí, ale....... Měla jsem pocit, jakoby autor použil dalších pět knih pro svůj vlastní příběh a vytvořil jednu knihu. Krimi se mísilo s červenou knihovnou. Dočetla jsem jen proto, jak to nakonec celé dopadne hlavně ohledně firmy, vraždy, protože co se týče vztahů, to bylo jasné.

pinkpop
20.02.2017

Mě to teda moc nebavilo.... :-/

jasmína
13.02.2017

Kniha mě srthla, napínavá, zamilovaná, nedalo se ani přesta číst. Konečně kniha, od které jsem jen nerada odcházela a mrzelo mě, že skončila..

Ivuska.09
11.02.2017

Mně se příběh líbil - je chytlavý už od prvních stránek, neustále se něco děje a vše je dobře propojeno. Důležitou roli hrají zejména tvrzení a domněnky - neustále budete mít o čem přemýšlet, abyste odhalili, jak to vlastně celé skutečně bylo.

veronika0382
23.01.2017

Vše bylo tak zvláštně zamotané, napínavé, že to člověk prostě nemůže vydržet a musí číst a číst. ... více v mojí recenzi zde )

DominaCZ
22.01.2017

No, ta kniha se tváří, že je to JEDEN PŘÍBĚH. Ale on to není jeden příběh. Jsou to dva příběhy, diametrálně odlišné, ve kterých pouze figuruje Helene.
Anotace je tím pádem zavádějící.

První částí je příběh o "nalezení" té druhé ženy. Ten tím nalezením končí.
Poté je to o slepém a mnohdy přehnaném pátrání partnera a z příběhu se vyvinula samostatná linie, kde Helene hledá svého otce. To prostě nechápu a dost mi to překáželo. Mě nezajímalo, kdo byl její fotr nebo koho a proč zabil, nebo jestli ona má děcka se svým bráchou ...moc mě ani nezajímalo, že její osamělý milý pátrá a pořád stovky stran nic nezjišťuje.
Mě zajímalo, proč měla být někým jiným, tečka. To se vysvětlí v půlce knihy a zbytek je jen zbytečnej maglajz na dohonění potřebných stran.

Není tam nic sexujícího, mafiánskýho, šokujícího nebo fuj. Není tam ani nic úchylnýho, bdsm placená místečka a zoufalý smažky - šlapky, ochotný nechat se za prachy i zabít, známe asi všichni.

Závěr ?.... ten to zabil, tím se ten děj odklonil tak o sedm miliard daleko a skončil tím pádem uplně někde jinde.... psané čtivě, ale děj to zabil.

bookcase
13.01.2017

Brilantní, mrazivé, děsivé.

DariDerek
07.01.2017

Na nejmenovaném portále jsem četla, že kniha je řazena mezi erotickou krimi. Nenechte se tím odradit, pokud na to natrefíte. Erotiky je tam tak málo, jako v České republice poctivých lidí. Jsou tam asi tři pasáže, které ale obsahují jen pár řádků a tím pádem se to dá klidně přeskočit. Jinak je to výborná detektivka, která má náboj a energii. Nebudete se nudit a určitě doporučuji. :-)

veronika9143
05.01.2017

První kniha v Novém roce. Dělala mi skvělou společnost. Přestože je autorkou žena, ukrývají se za ní dva muži. Povedlo se jim vytvořit vskutku poutavý román. Neustále jsem balancovala mezi ztrátou paměti a zblázněním hlavní hrdinky. Peníze, moc a postavení, do toho skoro milostný trojúhelník. Za mě krásná kniha!

zuzana2599
01.01.2017

Ztracená byla mou silvestrovskou společnicí. Ano, přiznávám, že jen velmi těžko jsem knihu
odkládala. Je to hodně intenzivní thiller, kde dominuje ztráta paměti, zapomenutá vražda, podvod a láska, která se promíchala se zločinem. Kniha mě bavila, udržovala v napětí, podněcovala mou zvědavost, která mi přikazovala číst dál a dál. Velmi dobré čtení !

Boby17
21.12.2016

Dal bych 3 a půl hvězdy, tak to matematicky zaokroulím nahoru. Knížka se četla vcelku dobře, ale po přečtení mám pocit, že všechno nebylo dotaženo do konce. Závěr byl takový nějaký urychlený a odbytý.

martina.bella
04.12.2016

Velmi čtivé, nedá se to odložit, až zhruba do poloviny knížky super. Ovšem od okamžiku, kdy se začne odhalovat tajemství Heleniny rodiny, mi to přestalo připadat věrohodné. Najednou mi zápletka připomínala spíš nějakou červenou knihovnu šmrncnutou napětím než thriller. Takže pokud chcete napínavé čtení, které vás pohltí, tak ano. Musíte ale k příběhu přistupovat s nadhledem… je to prostě napínavá pohádka o bohaté dědičce a zamilovaném chudém spisovateli, realitě hodně vzdálená.

misulka680
28.11.2016

Kniha vás upoutá od začátku do konce. Neustále se něco děje. Rozplétají se další dějivé linky. Mě se knih líbila. Přečteno za víkend.