Ztracen v džungli

Ztracen v džungli https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45554/bmid_ztracen-v-dzungli-u3f-45554.jpg 4 304 68

Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Lost in the Jungle , 2007

Lidudu
07.06.2018 4 z 5

Já jsem dost opatrný člověk, takže se mi na ty kluky dost těžko kouká jinak než jako na neskutečně nevděčná jelita, co ve snaze objevovat svět málem zahodila své životy jen aby viděla džungli a v ní jedovatý hady, mravence velký jak náklaďáky a další zvířátka, který by člověk vlastně ani vidět nechtěl. na druhou stranu ale taky dokážu pochopit, že ne všichni jsme stejní, a že někdo holt potřebuje ke štěstí skoro umřít.
No a když už tam v té džungli byli, tak můžu říct, že se s tím popasovali celkem dobře. Yossiho odhodlání žít bylo skoro až neuvěřitelné a Kevinova neoblomná touha Yossiho najít a zachránit byla víc než obdivuhodná. Fajn knížka.

Didi15
08.03.2018 4 z 5

Líbilo, víc nemám co dodat.

Fazolka2017
05.03.2018 4 z 5

Mám ráda knihy s tímto námětem , takže zklamaná jsem nebyla. Jako první jsem viděla film a teprve poté jsem četla předlohu. Je zajímavé jak se do filmu některé věci musí "pokroutit", aby to scénáristům sedlo :-)

bekule
10.10.2017 4 z 5

Mám ráda dobrodružné knihy o přežití, četla jsem jich již více ale o skutečné události asi jen Přežili jsme v Pacifiku a ta je pro mě nezapomenutelná. V tomto případě se jedná o úplně jinou situaci, drsných 20 dní v džungli, sám, navíc v začínajícím období dešťů. Oceňuji autora který příběh vylíčil jistě pravdivě protože z něj rozhodně nevyšel jako neohrožený hrdina. V mnoha případech se jak on tak i jeho "přátelé" chovali velmi naivně a dost si o problémy sami říkali svým nezodpovědným chováním . Chybějící mapka je zásadní nedostatek.

Dolik13
15.04.2017 4 z 5

Mám rád knihy, alá "Robinson", kde člověk bojuje o přežití den, co den. Tato kniha mi dala, to, co jsem očekával. Byl jsem neustále v napětí, jak to nakonec dopadne, jak dopadnou ostatní členové. Co mě ale nebavilo, bylo fantazírování, které bylo fakt přes čáru a rádoby uvažování o velkém dlouholetém přátelství, i když se autor se všemi dobrodruhy znal pár dnů.

PS: Scéna, kdy byl Yossi v jeskyni , rozsvítil baterku a spatřil jaguára mi vnesla pořádnou husí kůži.

Aniday
04.02.2017 3 z 5

autor knihy se mi jeví jako těžký pokrytec, který nemá úctu k přírodě, ani zvířatům... tři hvězdy pouze za čtivost příběhu, který by podle mě jen tak nevymyslel...

gossipavlina
28.08.2016

Hvězdy v případě této knihy nedávám, neb mám pocit, že se moc hodnotit nedá.
Yossi není spisovatel z povolání a příběh je dle skutečné události, takže ani fantazii a nápad hodnotit nelze. Knížka jako taková mě začala bavit asi až tak od půlky.
Rozčilovalo mě, jak se v začátku řešilo kdo s kým ka a kdo s kým neka, no jak děti v mateřské školce. Měla jsem za to, že se to mezi chlapy nenosí.
Co se týká pohnutek a rozhodnutí, já bych asi dokázala pochopit počáteční euforii a to vrhnutí se do dobrodružství po hlavě. Proč se pustili do džungle s Karlem, Karl působil jako charismatická osobnost a dokázal nadchnout ostatní, ale to následné rozdělení už moc ne.
I když v konečném důsledku zřejmě přes všechny peripetie to Kevinovi a Yossimu zachránilo život. Kdo ví, kde je konec Marcusovi, který zůstal s Karlem.
No, Yossi může být rád, že to takhle dopadlo, snad si z toho vzal ponaučení.

anarkia
13.05.2016 2 z 5

Marcus je můj přítel,potom už zase není,dokonce ho nesnáším,Kevin je lepší... Naplánovat výpravu do džungle s borcem,o kterým nic nevím...Jediný,kdo mi byl sympatický,tak byl Marcus.
Ovšem vyzdvihuji upřímnost autora. Ale toho lenochoda měl nechat na pokoji,spratek!

Rade
15.04.2016 3 z 5

Největší sílou knihy je to, že jde o skutečnou událost. A zřejmě i celkem pravdivě popsanou, protože hlavní postavy se chovají zpočátku lehkomyslně až hloupě, a v určitých chvílích i neférově. Takže nakonec i plus za to, že to autor přiznal a příběh zřejmě nijak moc nepřikrašloval.
Takové lepší tři.

Evik30
01.04.2016 5 z 5

Tahle knížka mě hodně zaujala. Četla se velmi rychle. I když Yossimu nepřeju co prožil dostal se do téhle situace víceméně sám svou hloupostí. To co ale na cestě džunglí prožil stálo za velkou odvahu. Začátek knihy je o seznamování, přípravě na "expedici", do půlky knihy pořádně nic a pak pár stránek o tom jak se Yossi protloukal džunglí a naštěstí šťastný konec. Co by se ale stalo kdyby Kevin nepřežil . . . !? I když to tak podle komentáře nevypadá, do knihy jsem se začetla opravdu hodně a za den jsem ji "přelouskala".

lenkavildomcova
18.09.2015 5 z 5

Souhlasím s komentářem kamibe - viz. níže. Měla jsem trochu problém se začátkem knihy, dokonce jsem ji na chvíli odložila. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dočetla. Druhá polovina byla skvělá, napínavá a velmi poučná. Odhodlání přežít bylo neskutečné... Doporučuji.

kamibe
22.08.2015 5 z 5

Je mi docela jedno, co si o jednotlivých postavách mohu myslet a jak je v průběhu samotného příběhu mohu hodnotit. HODNOTIT !!! Jaké vlastně mám právo kohokoli z těch čtyř hodnotit?
Pro mne byla cenná naprostá upřímnost, s kterou svůj příběh Yossi sděluje. Po dočtení posledních řádků si říkám, že kdyby ho nepoháněla pro někoho možná příliš podivná touha po dobrodružství, třeba by vůbec nedospěl k tomu všemu, co dělá teď a co jistě nikdo neoznačí jako podivné, či dokonce zbytečné.
Pro mne byla kniha hlavně o tomhle:
Teprv když prožijeme něco opravdu krajního, hraničícího s vlastní smrtí, teprve tehdy opravdu zpokorníme a začneme si vážit toho, co je, a ne toho, co si vymýšlíme.

Knižní špajz
21.04.2015 3 z 5

Neříkám, že to byla špatná kniha, ale číst půlku knihy o tom, kdo se s kým baví a kdo ne... Chvílema jsem měl pocit, že čtu deník nějaké puberťačky... Postavy se mi tím hodně zprotivily, tudíž mě pak moc nebralo, co se s nimi nakonec stalo, i když osud jedné z postav byl hodně smutný

Burák
26.03.2015 3 z 5

Miluji knihy podle skutečných událostí. Zvlášť když jde o příběh o přežití. Příběh to to teda je silnej, to jo, četlo se to dobře, ale až do konce jsem se nějak neuměla ztotožnit s hlavním hrdinou, žádné moje sympatie neměl a určitě jsem mu nefandila víc než komukoli jinému v prekérní situaci.
Vlastně jsem čekala mnohem mnohem víc. Ale už jen kvůli té velké statečnosti a odhodlání žít a přežít stojí za to si knížku přečíst.

Nuny
19.02.2015 4 z 5

Obdivuji Yossiho, že tento zážitek přežil. Přes všechna úskalí, zranění a blouznění se dostal z džungle živý. Musel mít neskutečnou radost, když zahlédl svého kamaráda.
Neumím si to představit. Musela to být muka.

sirah
17.11.2014

Dobrá knížka,napínavá..

jardel
16.10.2014 4 z 5

Kniha se čte dobře.Líto mi je Marcuse,který je podle mě z výpravy ten svědomitý a bohužel doplatí na rozdělení skupiny.

evickakyticka
17.07.2014 5 z 5

Tak jsem se začetla, že nebýt povinností, knihu bych sfoukla za jediný den. Velmi lehce podaný příběh, navíc podle skutečné události. Myslím, že největší síla je v konci a proto se vyplatí počkat si a prožít to spolu s Yossim. Paráda, doporučuji!

Sarah01
26.06.2014 4 z 5

Také bych v knížce uvítala mapku, ale celkově hodnotím i tak na výbornou. Přežít 20 dní v amazonské džungli i když s vybavením mi přijde neuvěřitelné, zvlášť když byl člověk odkázaný jen sám na sebe a musel se spoléhat jen na svůj úsudek, co dělat dál. Spousta z nás by to nejspíš dávno vzdala a hlavně by se z celé situace naprosto pomátla. Ano, byla to od něj každopádně nezodpovědnost vydat se na takový výlet s nezkušenými přáteli a jedním naprosto neznámým průvodcem, který nasliboval hory doly a oblast nejspíš ani neznal. Ale kdo z nás si v mládí neprošel nějakým hloupým rozhodnutím, kterého později litoval, i když nebylo tak fatální? Z knížky je zřejmé, že Yossi se do budoucna více než poučil.

Jack Bauer
18.09.2013 4 z 5

Kniha se čte velice dobře, ale na téma přežití jsou mnohem lepší příběhy.Vlastně o přežití se pojednává až v půli knize ve třech a půl kapitolách. Lehkomyslný Yossi se měl relativně dobře, i když mu situaci nezávidím a sám bych ji nechtěl zažít. Vcelku byl docela dobře vybaven, měl batoh, konzervy, zapalovač, udici, pláštěnku, moskytiéru, repelent, léky, mapu, sbíral sem tam ovoce, jedl vejce a rybařil. Ve filmu podle skutečné události „ Zázraky se dějí" neměla sedmnáctiletá Julliane vůbec nic, jen pár bonbónů a v džungli přežila 11 dní(Yossi 20), navíc byla zraněná. V knize už mě scházela jen mapa, kde všude bloudil, ale vše jsem si nakonec vyhledal v Google Earth.