Zrození Venuše

Zrození Venuše https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18007/zrozeni-venuse-18007.jpg 4 16 1

Vynikající odborník i výborný vyprávěč spolu s malířem spojili své síly, aby mladým čtenářům ve čtyřech povídkách (Zrození Venuše, Podzemní obrazárna, Bizoní svatyně, Medvědí svatyně) oživili svět a život pravěkých lovců z konce starší doby kamenné na základě dochovaných památek pravěkého umění. Zároveň je s tímto uměním seznamují a objasňují jeho cenu i význam v životě pravěkých lidí.... celý text

jerisno
30.03.2022 5 z 5

Tato populárně-naučná publikace Josefa Augusty z úsvitu našich dějin, mně zůstávala dlouhou dobu naprosto skryta a vlastně jsem o ní neměl nejmenšího tušení. Díky přátelsky naladěnému antikvariátu jsem si ji nakonec také pořídil, navíc ve velmi slušném stavu. Mám vydání z roku 1964, samozřejmě s ilustracemi Zděňka Buriana. Ne příliš rozsáhlá kniha obsahuje 4 povídky ze života pravěkých lovců na našem území i jinde v Evropě (Španělsko, Francie) a každá z nich je zakončena také autorovým vědeckým doslovem. Je možné, že některé Augustovy závěry a poznatky doznaly během let inovace, nic to ale neubírá těmto příběhům na čtivosti, zajímavosti a napětí.
Knihu jsem si zařadil k ostatním, bedlivě opatrovaným knihám pana Augusty a jsem rád, že jsem se s ní mohl seznámit.

Josef Augusta
česká, 1903 - 1968