Zrcadlo, zrcadlo

Zrcadlo, zrcadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402359/bmid_zrcadlo-zrcadlo-Ce9-402359.jpg 4 240 54

KAMARÁD, MILENKA, OBĚŤ, ZRÁDCE. Když se podíváš do zrcadla, koho vidíš? Debutový román supermodelky a herečky Cary Delevingne. Šestnáctiletí kamarádi Zrzi, Leo, Rose a Naomi tak docela mezi své vrstevníky nezapadají. Stále ještě nepřišli na to, kým chtějí být. Jejich život není dokonalý, ale spojuje je muzika a jejich kapela Zrcadlo, zrcadlo… Až do chvíle, kdy Naomi zmizí a po pár týdnech pátrání je vytažena z řeky v bezvědomí. Naomi v kómatu bojuje o život. Policie tvrdí, že to byl pokus o sebevraždu, její přátelé o tom však silně pochybují. Probere se Naomi někdy? Co její stav zavinilo? A jak je možné, že si Zrzi, samozvaná ochránkyně skupiny, nevšimla varovných signálů? Každý se se složitou situací vyrovnává po svém. Zatímco Rose se opíjí na večírcích a Lea obestírají temné nálady, Zrzi se rozhodne zjistit pravdu. Svět se jim rozpadá a odhaluje jejich nejtemnější tajemství. Nic už nikdy nebude jako dřív, protože když se zrcadlo rozbije, nejde ho nikdy úplně spravit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Mirror, Mirror , 2017

sgjoli
28.08.2019 5 z 5

Tahle kniha mne úplně pohltila, hodně těžko se mi od ní odtrhávalo. Kniha má pro mne řadů plusů:
-čte se to hrozně lehko a snadno (i když chápu, že někomu by nemusely sednout časté vulgarismy)
-skvělá, hutná, temná atmosféra
-samotná zápletka byla skvěle vymyšlená, dobře zamotaná a nakonec následovalo logické vysvětlení, kdy si navíc ještě člověk říká, že některých indicií na rozpletení pointy si mohl všimnout dříve... obsahovalo pro mne ten pověstný "aha moment"
-velkým tahounem knihy jsou podle mne hlavní postavy - komplexní, rozhodně nijak ploché... každá z postav má své životní problémy - světu a jeho nástrahám se snaží čelit, jak nejlépe mohou, nosí masku, snaží se obrnit, ale pod povrchem to jsou křehké a velmi zranitelné bytosti... jako všichni ve věku dospívání...
-řada přesahů - hledání sebe sama a vlastní identity není lehká záležitost ; rozpad rodiny a jak to řešit (ne každý to má doma snadné) ; technologie, internet, sociální sítě, atd. mohou být dobrým pomocníkem, ale také dokážou napáchat řadu škod - člověk musí být opatrný...

Tady se dá vyjmenovat tolik věcí... já jsem z knihy každopádně nadšená a samozřejmě hodnotím plným počtem hvězd!

eva3992
09.08.2019 5 z 5

Příběh, který na začátku vypadá, že to bude přemítání nad stavem mysli šestnáctiletých kamarádů, ale nakonec to byl silný příběh, u kterého jsem si i pobrečela a zanechal ve mně spousty různých pocitů.
Parta mladých kamarádů si založí kapelu. Každý z nich má své osobní i rodinné problémy (brácha kriminálník, matka alkoholička, hledání svobody, střídání chlapů,...) a snaží se je vyřešit po svém.
Jednoho dne zmizí Noami, členka jejich kapely, která se najde po osmi týdnech v řece, téměř bez života. Policie si myslí, že utekla a pokusila se spáchat sebevraždu, ale kamarádi se spojí a začnou pátrat po pravdě. Síla přátelství, i přes různé problémy, je k pravdě dovede.
Silný příběh plný emocí, o dnešní době, o dnešním světě.
O tom, jak si musí najít mladí lidé své místo. A někdy to není vůbec jednoduché.
O tom, jak virtuální svět internetu je nebezpečný, ale zároveň nám může pomoci.
Příběh o tom, že co se zdá být jako pravda, pravdou být nemusí.
Myslím, že knihu budu ještě dlouho vstřebávat.
Určitě si přečtěte, stojí to za to.

novina
08.08.2019 5 z 5

Jsem příjemně překvapená, nic jsem od knihy nečekala, měla to být jen oddechovka, ale hrozně jsem se do ní začetla a nemohla přestat. Je to příběh o dospívání, o hledání sebe sama, o tom, co si o nás myslí ostatní a co si myslíme sami o sobě. Pachatel byl předem jasný, ale vlastně mi to vůbec nevadilo.

Kamilajznik
02.08.2019 3 z 5

Obálka mě zaujala bohužel více než příběh.

petaSk
02.08.2019 3 z 5

[čteno v angličtině]
Smekám před překladatateli, pokud se jim podařilo nevyspoilerovat některé věci. Young adult literatura mě většinou strašně štve, ploché postavy atd. Zrcadlo, Zrcadlo mě příjemně překvapilo, každý protagonista měl svoji povahu a řešil svoje problémy a do toho se ještě jako parta museli potýkat se zmizením své kamarádky. Ale...těch témat bylo v knize až moc, tak že by každé vydalo na svoji vlastní a čtyři hlavní hrdinové - nepřišli mi vůbec jako parta, každý skoro křičel aby ho ostatní nechali na pokoji. Kdo může za Naomino zmizení bylo dle thrillerových pravidel jasné od začátku. Přesto bylo Zrcadlo, Zrcadlo čtivé, ale při čtení v angličtině mi toho dalo víc - aspoň jsem se zase procvičila :-)

kikikrat
26.07.2019 3 z 5

Dávám 3,5*. Neměla jsem v úmyslu knihu číst ale všude bylo tak kladné hodnocení. No takhle určitě nelituju že jsem knihu přečetla. Byla velice čtivá. Jenže už jsem tak nějak veděla kdo je záporák a jak se mu pomstí. Navíc ten konec... Žádný rodič se nezmění tak rychle. Možná se v knize řešilo moc témat najednou a žádné tak nějak úplně. Nicméně věřím že si v tom každý dokáže najít to své.

salamandrina
11.07.2019 2 z 5

Pro mě dost nezáživný. A nejsem si jistá, jestli by mě to bralo, i kdybych byla cílová skupina, tj. young adult. Příběh, kde se autorka snaží vykreslit, jak je dospívání těžký, obzvlášť pokud nejste heterosexuálně orientovaní, žijete v sociálně slabé rodině nebo se vám prostě rodiče rozešli. Oukej. Je určitě fajn, když si někdo v podobné fázi přečte, jak to mají i ostatní těžký, ale ten sluníčkový závěr snad asi nemůže být myšlen vážně. Když se oháním tím, že chci vykreslit prostředí dospívajících a jak to mají těžký, tak jen stěží pak na posledních deseti stránkách všechno vyřeším lusknutím prstu: rodiče začnou chápat své potomky, jsme všichni velký kamarádi, nenávist vyvolaná na sociálních sítích se vyřeší dalším statusem, a co nejvíc - každý si najde toho svého vhodného partnera. Jo a ještě vyřešíme lehkou kriminální zápletku. Sorry jako. A nejsem si tím tedy stoprocentně jistá, neb jsem opravdu jiná věková kategorie, ale troufám si říct, že dospívající opravdu neříkají věty typu: "co bys od takového puberťáka jako jsem já chtěl."
Ale tak jako na cestu do vlaku a nakouknutí do jiného světa docela oddych no. Velký haló bych z toho ale nedělala a tleskám tedy PR oddělení, že mě nalákali si knihu koupit.

Peace
07.07.2019 5 z 5

"Mně na tom, odkud lidi jsou, jakou mají barvu kůže nebo kolik mají peněz, nezáleží, ani na tom, jestli mají rádi kluky, nebo holky, nebo... Prostě na ničem z toho. Proč nemůžou být lidi zkrátka jenom lidi?"
"Protože lidi jsou zmrdi. A svět by měl být lepší, férovější místo, jenže není. A jen tak brzy se to nezmění. Takže se můžeme jenom starat sami o sebe, to je všechno."

Za mě super knížka, velmi milé překvapení ze současného světa dospívající mládeže.

Lenny.Wolf
28.06.2019 5 z 5

Vůbec jsem neměla v plánu tuto knihu číst, ale pak jsem ji viděla všude a samé kladné hodnocení, tak jsem se rozhodla ji také zkusit a udělala jsem dobře. Zajímavý YA thriller, u kterého jsem byla napjatá od začátku do konce a vůbec mě nenapadlo, kdo by ten záporák mohl být. Za mě tedy palec nahoru a je to pro mě nečekané překvapení, že by Cara mohla být tak dobrou autorkou.

VinoTinto
26.06.2019 1 z 5

Oddechovka, často slátanina klasických situací („všichni ve třídě se na ni dívali, jen my ne" apod.). Působí to na mě jako průměrný příběh na wattpadu.

Ticiana
22.06.2019 5 z 5

Kniha ma krásnou obálku a její obsah je taky úžasný. Sice uz od půlky knihy jsem tusila, kdo je zloduchem, ale knížku mi to nepokazilo, protoze další podrobnosti jsou temer až v závěru knihy. Tato kniha je hodně pro teenegery. A ja si hledala každou minutku, abych si pribeh mohla dal číst.

Kikina182
14.06.2019 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo je opravdu skvělá kniha. Jak způsobem psaní, tak dějově. Autorka si vybrala opravdu skvělé téma, nebo spíše témata, které zaujmou. Především hlavní dějová linka je neokoukaná a originální. Ovšem přestože je kniha skvělá, tak bych řekla, že jelikož se jedná o žánr young adult, tak se autorka v popisování některých skutečností držela hodně zpátky, což je neskutečná škoda. Zvolila si totiž téma o kterém by se mělo mluvit co nejotevřeněji, ale tenhle žánr ji k tomu bohužel neposkytl prostředky. Takže i když se mi kniha líbila, mohlo to být i lepší.

maca1245
02.06.2019 5 z 5

Na knihu jsem byl zvědavý. Tento debut Cary se vydařil. Kniha plynula velmi rychle a čtivě. Sice kolem půlky mi bylo jasné kdo co a nač, ale vyřešení bylo zajímavé. Takže já jsem spokojen.

BlogKnihotání
23.05.2019 4 z 5

Na knížku jsem byla hodně zvědavá. Zaujala mě obálka i obsah knih. A kniha opravdu nezklamala, ale konec mi byl jasný už od půlky knihy. Takže jsem nebyla prakticky skoro z ničeho překvapená. Ale jinak velmi milé a oddechové čtení. Více brzy v mé recenzi.