Zrcadlo pekel: První kniha bolesti

Zrcadlo pekel: První kniha bolesti https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89307/zrcadlo-pekel-prvni-kniha-bolesti-89307.jpg 2 3 3

Zrcadlo pekel: První kniha bolesti obsahuje 10 originálních povídek pracujících s hrůzou a děsem různého druhu: od šílených vrahů, kolem kterých cáká krev, přes plíživý strach z vlastních rodinných příslušníků, až po samotné peklo plné démonů. Autor nechává naplno pracovat svou fantazii, ve které je dost místa pro znetvořená monstra i lidi, jimž monstra sídlí uvnitř duše. Kniha mapuje několikaletou tvorbu, takže lze sledovat (u každé povídky je datum, kdy byla napsaná), jak se v průběhu času vyvíjel autorův styl. Jen jediná povídka, úvodní Zrcadlo pekel, již byla časopisecky publikována, s ostatními se v této knize setkáváte poprvé. Každou z povídek doprovází působivá černobílá ilustrace od malíře a grafika Petra Šambergera, který je také autorem obálky a grafické úpravy. Jedenáctá povídka Bobřík mlčení, označená v knize jako Bonus, ukazuje, že nejen svět děsu a nočních můr, ale i humor je Žďárkovi vlastní.... celý text

Zlatinka.Emilly
10.06.2018 odpad!

Nebudu tvrdit, že jsem tuto knihu přečetla. Jen tři povídky a mám dost. Je to snůška nesmyslů a ač nejsem jinak ničitelem knížek, tuto jsem se rozhodla nepostupovat dál, ale spálit na zahrádce. Nemíním takové "blbosti" šířit dál. Říkám si, co pisatele přiměje k tomu, psát o takovýchto nesmyslech? O tom, co nebuduje, co nemá žádnou rozumnou myšlenku a jen se snaží vymyslet co nejvíce hloupostí? TAKŽE U MĚ - PROPADÁK.

Mruskulka
14.04.2017 4 z 5

Autor si splnil sen a vydal knihu svých povídek. Z velké části převládaly ty, které se mi moc líbily a proto si kniha zaslouží 4 hvězdičky.

eraserhead
22.01.2015 3 z 5

Další autor si splnil sen a vydal si knihu vlastní tvorby. Co mi to jen připomíná? Z grafického a vzhledového hlediska jde o velmi zajímavý a na pohled příjemný počin (i když tenhle typ papíru mi u knih docela vadí). Ilustrace a grafické okraje stránek jsou fajn. Horší už to je s obsahem samotných povídek a úplně nejhorší z jejich jazykovou úpravou. Ta kniha jakoby ani neprošla korekturami. Chyb, překlepů, omylů a nevědomých přešlapů je tam tolik, že způsobí bolesti hlavy nejen všem grammar nazi. Kvalita povídek se odvíjí od doby jejich vzniku, čím mladší, tím lepší. Ty, jejichž letopočet vzniku začíná na dvojku jsou docela fajn, ty starší, a ještě k tomu kombinované s fantasy, jsou horší. Ale syrově realistické SYNEK a GENTLEMAN jsou fajn. Nejvíce se mi líbily poslední dvě povídky, rozsáhlý HŘEBEC (nejlepší povídka, nepřímočarý vyvíjející se příběh, docela dobře strukturovaný, ne zcela tuctový a bez mladických naivních úletů) a bizarně komicko atmosférický BOBŘÍK MLČENÍ. Z pohledu čistého čtení kniha dvakrát moc nezaujme. Přistoupí-li se k ní jako k jakémusi záznamu vývoje tvorby jednoho autora, může to být i zajímavá studie. jeden z mála případů, kdy mi chybí půlhvězda. Tohle je totiž, díky těm čtyřem povídkám, čistý průměr. 2,5*

Část díla

všech 11 částí díla