Zrada Borgiovcov

Zrada Borgiovcov https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153879/zrada-borgiovcov-153879.jpg 3 24 11

Poisoner Mysteries série

< 2. díl

V lete roku 1493 je Roderigo Borgia takmer rok pápežom Alexandrom VI. Francesca Giordanová, prenasledovaná tieňmi vlastnej minulosti, zohrala kľúčovú úlohu pri Borgiovom zvolení na stolec svätého Petra a teraz dostala príkaz udržať ho na ňom. Ako dvorná travička najznámejšieho a najnebezpečnejšieho rodu v Taliansku táto majsterka smrti stojí zoči-voči pavučine nebezpečenstiev, intríg a zákerností ohrozujúcich renesančnú osvietenosť. Nebezpečenstvá sa vynárajú zo všetkých strán, preto Francesca vymyslí zúfalý plán a riskuje vlastný život. Jej protivníkom je šialenec rozhodnutý zničiť to, čo sa zaprisahala chrániť. Poznačená vlastnou zmyselnosťou, posadnutosťou a vierolomnosťou, v tajných rímskych kryptách z pätnásteho storočia aj v rušných uliciach mesta musí bojovať aj s démonmi vlastnej temnej povahy. Za každú cenu musí zabrániť sprisahaniu zameranému na zosadenie Borgiu, získanie moci nad kresťanským svetom a uvaleniu sveta do večného temna.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Borgia Betrayal , 2011

maja8148
28.01.2022 odpad!

Miluju Borgie - Rodriga, Cesara i Lucrezii (tu natolik, že jsem jednu dobu všude na internetu používala její jméno jako pseudonym). A ano, tato kniha sice není přímo o nich, ale o jejich soukromé travičce, ale i tak mě to neskutečně zaujalo a tak jsem se do knihy pustila. A v tu chvíli to začalo skřípat. Hlavní hrdinka je nejlepší travička v Itálii a dost možná i na světě, vyzná se v léčitelství a zjevně i v zeměpisu, je to prostě neskutečně chytrá holka (a to ji není zjevně ještě ani 18 let), je sirota, která chce pomstít smrt otce, je milenkou Cezareho Borgii a on ji odhaluje svoje stránky, které nikdo jiný nezná, je nejlepší (jedinou) kamarádkou Lucrezie a sám papež se ji svěřuje se státními tajemstvími a svými obavami. Do toho na ni spoléhají i další vysoce postavení lidé v Římě, kdosi se ji snaží zabít a je jedinou překážkou v usmrcení papeže a následným koncem křesťanského světa jak jej známe. Jo a samozřejmě s ní zmítají city mezi dvěma muži z nichž jeden z nich je kardinál a druhý je členem Iluminátů (jo to sem vám neřekla, že hlavní hrdinka je jedním z členů vznikajících Iluminátů?). No ale aby naše hrdinka nebyla jen dobrá, tak má jednu špatnou vlastnost- je plna temnoty a tato temnota způsobuje to, že se o ní zmiňuje snad na každé stránce, ale poté ji zachrání uprostřed noci život. Ano prostě to zní jako další z mnoha a mnoha Fanfikcí na internetu, kde prostě do hlavní hrdinky autorka dosadí sebe, ale i mezi těmito díly se dá občas něco pěkného najít... Ovšem tohle rozhodně není ten příklad. Zvládla jsem přetrpět cca 120 stránek (z 350) z kterých mi v hlavě utkvěla jen bílá kočka a že Cezare chodí rád v černé. Ono se tam vlastně ani nic moc jiného nestalo. A i ty dvě "napínavé, děsivé a akční" scény, co zde byly za mě byly ty asi nejnudněji popsané v celé historii literární tvorby

Janík511
22.01.2019

Po přečtení prvního dílu jsem se pustila do druhého. První díl nebyl sice z nejlepších, ale dala jsem autorce šanci a byla zvědavá na pokračování. Bohužel i druhý díl je nemastný, neslaný. Dočetla jsem ji, ale stačilo.

orinka3
04.08.2017 1 z 5

Tak to se moc nepovedlo. Protože se mi nedávno dostal do ruky první díl (Jed), cítila jsem povinnost osvěžit si ten druhý, který jsem minule nepochválila a doufala, že ho budu nyní vidět jinak. Inu, nepochválím ani teď. Hrdinka sympatie nevzbuzuje, temnoty je ažaž, děj se natahuje do nemožnosti a nakonec ten hlavní padouch Morozzi stejně upláchne. Já jen doufám, že se psaním těchto dvou dílů autorka natolik umělecky vysílila, že na třetí jí síly nezbudou.

Petra de Valo
25.06.2017 3 z 5

Kniha, ktorú stačí prečítať 1x, štýl mi príde dosť začiatočnícky, dej málo napínavý. Čo ma dosť iritovalo, je, že Francesca dookola označuje Cesara ako svojho "temného milenca", takisto neustále hovorí o temnote v nej. Zmysel jej fingovanej smrti mi nejak unikol. Koniec taký nijaký, asi aby mohla prísť aj tretia časť, v ktorej sa bude zase pátrať po šialenom kňazovi.

oli.rock
19.01.2017 3 z 5

Lehká ,,historická,, kniha před spaním. Nelituji, že jsem jí četla, ale některé knihy stačí číst jen jednou :)

orinka3
11.09.2016 1 z 5

Po přečtení několika kapitol jsem knihu odložila. Pokud mám použít slovo, které ji podle mého názoru nejvíc vystihuje, pak je to JALOVOST.

Hanulak01
23.04.2016 3 z 5

Začátek opravdu nic moc, samé opakování. Po přečtení těchto dvou knih jsem začala být alergická na frázi ,,ale to odbíhám'', která tam byla několikrát a působila dojmem, jako by autorka chtěla něco napsat, ale pak si uvědomila, že o tom nic neví. Celou knížku naštěstí zachránil alespoň konec, který se opravdu moc povedl. Ale bohužel, čekala jsem od toho víc :/

paulinschildie
04.03.2016 3 z 5

Zrada Borgiů je průměrná kniha. Motiv je sám o sobě dobrý. Honba papežovy travičky za šíleným mnichem a jeho sektou mi připomíná pátrání agentů CIA po teroristech, jen se to odehrává v 15. století. Jinak mě to moc nebavilo, v první polovině se nic neděje, v druhé se to trochu rozjíždí a zajímavý je jen konec knihy. Líbila se mi závěrečná část, kdy Franceska zachrání Sixtinskou kapli před výbuchem, to jsem se opravdu začetla.

LenkaKa
23.07.2015 2 z 5

Mě tahle kniha nějak "nešla" nemohla jsem se do ní začíst, nakonec jsem ji dočetla, ale za mě nic moc.

fraste
21.02.2015 5 z 5

celkově spokojenost,svět byl stejně krutý jako je dnes,jen prostředky byly jiné, pro mě zajímavá byla iluze smrti,zpomalení metabolismu, stejně jak u Shakespeara,kdy byla uspaná Julie,zajímala by mě látka,která byla použita

lusila
20.08.2013 4 z 5

Ľahké čítanie, ideálne na dovolenku. Veľmi zaujímavý opis fungovania vodných hodín, doteraz som o nich nečítala.
Túto knihu som si požičala z knižnice, Jed nemajú, čo je škoda.